آمریکا برای تحریم مقامات چینی با اتحادیه اروپا ، انگلیس و کانادا متحد می شود

[ad_1]

آمریکا برای تحریم مقامات چینی با اتحادیه اروپا ، انگلیس و کانادا متحد می شود
آمریکا برای تحریم مقامات چینی با اتحادیه اروپا ، انگلیس و کانادا متحد می شود. تصویر: Pixabay

آمریکا در حال پیوستن به اتحادیه اروپا ، انگلیس و کانادا برای تحریم مقامات چینی به دلیل “نقض جدی حقوق بشر” توسط مسلمانان اویغور است.

انگلیس و اتحادیه اروپا اقدامات مشترکی را با ایالات متحده و کانادا انجام داده اند تا تحریم های موازی علیه مقامات ارشد چینی درگیر در بازداشت گسترده مسلمانان اویغور در سین کیانگ در اولین عملیات غربی علیه پکن از زمان روی کار آمدن جو بایدن انجام شود.

این اقدام اولین بار طی سه دهه گذشته است که انگلیس یا اتحادیه اروپا چین را به دلیل نقض حقوق بشر مجازات می کنند و اکنون این دو تلاش خواهند کرد تا عواقب احتمالی سیاسی و اقتصادی را محدود کنند. چین بلافاصله واکنش نشان داد و اعضای پارلمان اروپا ، دیپلمات های اروپایی و اتاق های فکر را درگیر کرد.

ایالات متحده و کانادا همچنین در چارچوب یک کار هماهنگ فشار ، چندین مقام عالی رتبه چین را تحریم کرده اند.

وزیر امور خارجه انگلستان ، دومینیک راآب گفت که رفتار چین با اقلیت اویغور “بزرگترین بازداشت دسته جمعی یک گروه قومی و مذهبی از زمان جنگ جهانی دوم است”.

چین در ابتدا وجود اردوگاه های بازداشتگاه اویغور در سین کیانگ را انکار کرد ، اما از آن زمان آنها را به عنوان مراکزی برای ارائه آموزش های حرفه ای و آموزش مجدد به افراد در معرض تفکر رادیکال جهادی توصیف کرده است. مقامات همچنان همه ادعاهای نقض حقوق بشر در آنجا را رد می كنند.

سین کیانگ کانون خشونت های ضد دولتی بوده است ، اما پکن می گوید اقدامات امنیتی گسترده در سالهای اخیر باعث ایجاد صلح شده است. وزارت امور خارجه چین تحریم های اتحادیه اروپا را محکوم کرد و گفت: “با اتخاذ اقدامات تلافی جویانه خود” بر اساس چیزی جز دروغ و اطلاعات غلط نیست.


از اینکه وقت خود را برای خواندن این مقاله اخبار ، “آمریکا برای تحریم مقامات چینی با اتحادیه اروپا ، انگلیس و کانادا متحد می شود” متشکریم. برای اخبار روزانه بیشتر در انگلیس ، اخبار روز اسپانیا و اخبار جهانی ، به این سایت مراجعه کنید صفحه اصلی اخبار هفتگی یورو.[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *