“آیا متهم دستگیر شده است؟” SC می خواهد زیرا شرایط کشتار در Lahimpur را “تاسف آور” توصیف می کند

[ad_1]

دهلی نو: دادگاه عالی با تعیین قتل “ناگوار” هشت نفر ، از جمله چهار کشاورز در حادثه لاهیم پور هری در 3 اکتبر ، روز پنجشنبه گزارش وضعیتی را از دولت اوتار پرادش در مورد متهمانی که توسط پلیس FIR معرفی شده اند و اینکه آیا آنها دستگیر شده اند ، درخواست کرد. به

دیوان عالی همچنین جزئیات مربوط به تیم تحقیق ویژه (SIT) و کمیسیون تحقیق قضایی که توسط دولت ایالت ایجاد شده است را جویا شد.

این حادثه ، که طوفان بزرگی را در پی داشت و احزاب مخالف دولت BJP را در دفاع از جنایتکاران متهم کردند ، توسط هیئت قضات به سرپرستی NV Ramana ، رئیس دادگستری به عنوان یک پرونده سوء موتور (به تنهایی) شنیده شد.

“شما خود اشاره کردید ، همچنین در نامه ای که دریافت کردیم اعلام شد که هشت نفر ، برخی از آنها کشاورز و یکی روزنامه نگار هستند و افراد دیگری نیز کشته شده اند. دادگاه گفت: “اینها همه حوادث ناگوار است که در آن افراد مختلف کشته شده اند.”

“ما باید بدانیم متهمان علیه چه کسانی FIR ثبت نام کرده اید و آیا آنها دستگیر شده اند یا خیر. لطفاً این را در گزارش وضعیت خود توضیح دهید ، این مورد می گوید و پرونده را برای بررسی در روز جمعه اصلاح می کند. “

این هیئت ، که شامل قضات سوریا کانت و هما کولی نیز بود ، با گفتن این جمله آغاز شد: “شکایت این است که شما (حادثه) را به درستی اداره نمی کنید و FIR به درستی ثبت نشده است.”

وکیل گریما پراساد ، که در دولت ایالتی ظاهر می شود ، نیز این حادثه را ناگوار توصیف کرد و گفت که دولت SIT و کمیسیون تحقیق قضایی را ایجاد کرده است و می تواند جزئیات را در گزارش وضعیت ارائه دهد.

وی در جستجوی نسخه ای از نامه که از قوه قضائیه گرفته شده است ، گفت: “من می توانم تا فردا جزئیات را بدست آورم … ریاست کمیسیون تحقیق قضایی را قاضی سابق قاضی دیوان عالی در الله آباد بر عهده دارد.” شما همچنین در مورد وضعیت PIL در دادگاه عالی الله آباد در این پرونده به ما می گویید … ما فردا در لیست هستیم. تمام دستورالعمل ها را رعایت کنید “، نیمکت شفاهی را مشاهده می کند.

در جریان جلسه کوتاه ، CJI به نامه ای به دادگاه ارجاع داد. “هنگامی که جلسه ای توسط امورتی پال سینگ هالسا برگزار شد ، پیامی دریافت کردیم که مادر مرحوم لاوپریت سینگ به دلیل شوک از دست دادن پسرش در وضعیت وخیمی به سر می برد. او نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارد. این می گوید که دادگاه می تواند UP دولتی را برای ارائه امکانات پزشکی به آن راهنمایی کند …

شما (وکیل ایالت) ، لطفاً فوراً به دولت ایالت خود اطلاع دهید تا بتواند از مادر متوفی مراقبت کند … تا همه امکانات پزشکی را گسترش دهد. می توانید او را به نزدیکترین دانشکده پزشکی دولتی ببرید. ”

در همان روز ، دیوان عالی کشور گفت که مایل است از دو وکیل که در نامه ای درخواست تحقیقات قضایی در سطح بالا از جمله CBI کرده اند ، در مورد حادثه لاهیمپور هری که در آن هشت نفر در خشونت در یک کشاورز کشته شدند ، بشنوند. ‘ اعتراض.

کمیسیون قضایی اعلام کرد که نامه باید به عنوان PIL ثبت شود و به دلیل برخی از ارتباطات نادرست آن را به عنوان suo motu (جداگانه) نشان داد. نیمکت که شامل داوران سوریا کانت و هیما کولی نیز می شود ، گفت: “مهم نیست ، ما همچنان آن را خواهیم شنید.”

دادگاه از مقامات دادگاه خواست تا دو وکیل ، شیو کومار تریپاتی و سی اس پاندا را مرعوب کنند تا حاضر شوند و به پرونده ادامه دهند. این نامه توسط دو وکیل مطرح شده است. ما به دبیرخانه دستور دادیم که این پرونده را به عنوان یک PIL ثبت کند ، اما به دلیل ارتباط نادرست ، آن را به عنوان suo motu ذکر شده است. CJI گفت ، به هر دو وکیلی که نامه را ارسال کرده اند اطلاع دهید.

پس از دستورالعمل های شفاهی به دولت ایالت ، این موضوع مجدداً بررسی و به فردا موکول شد. چهار کشاورز توسط یک SUV در لاخیمپور خری کشته شدند وقتی گروهی علیه سه قانون کشاورزی جدید این مرکز در 3 اکتبر تظاهراتی را علیه سفر کشاو معاون وزیر UP به پراساد مائوریا برپا کردند.

معترضان خشمگین گفتند که دو افسر BJP و یک راننده کشته شدند ، در حالی که یک روزنامه نگار محلی نیز در خشونت کشته شد. FIR تحت بخش 302 IPC (قتل) علیه وزیر اتحادیه امور خارجه در خانه آشیش میشرا پسر آجی میشرا و دیگران در حادثه در ایستگاه پلیس تیکونیا ثبت شد ، اما تا کنون هیچ بازداشت نشده است.

رهبران کشاورزان می گویند آشیش در یکی از خودروهایی بود که ظاهراً توسط معترضان سرنگون شده بود ، اما وزیر این اتهامات را رد کرد. چندین سازمان کشاورزان به تصویب سه قانون اعتراض دارند – قانون تولید و تجارت کشاورزان (ترویج و تسهیل) ، 2020 ، قانون کالاهای اساسی (اصلاحیه) ، 2020 و موافقت نامه کشاورزان (توانمندسازی و حمایت) در مورد این قانون قانون قیمت ها و خدمات کشاورزی ، 2020 نوامبر سال گذشته.

دادگاه بدوی اجرای این قوانین را در ماه ژانویه متوقف کرد. این اعتراضات در نوامبر سال گذشته در پنجاب آغاز شد و سپس به دهلی ، هاریانا و اوتار پرادش گسترش یافت.

آخرین اخبار ، آخرین اخبار و اخبار کرونا را اینجا بخوانید. ما را دنبال کنید در فیس بوک،، توییتر و تلگرامبه[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.