آیا کووید را شکست دادید؟ یک دوز واحد کوواکسین ممکن است به اندازه دوز دو برابر افراد غیر آلوده م effectiveثر باشد

[ad_1]

طبق یک مطالعه آزمایشی ICMR ، یک دوز واحد کوواکسین Bharat Biotech به کسی که قبلاً به Covid-19 آلوده شده است ، پاسخ آنتی بادی مشابه با دو دوز واکسن را در افرادی که سابقه عفونت ندارند ، ایجاد می کند.

در گزارشی از تایمز ایندیا ، که به طور انحصاری به این مطالعه اشاره شده است ، آمده است: “این مطالعه شواهدی را برای حمایت از استراتژی های واکسن مبتنی بر سلامت عمومی و مقاوم در برابر ایمنی ارائه می دهد. اگر یافته های اولیه ما در مطالعات گسترده مبتنی بر جمعیت تأیید شود ، ممکن است یک دوز واکسن BBV152 به افراد از قبل تأیید شده مبتلا به SARS-CoV-2 توصیه شود تا افراد ساده لوح بتوانند از عرضه محدود واکسن بیشتر بهره مند شوند.

به عنوان بخشی از این مطالعه ، نمونه خون از 114 متخصص بهداشت و کارگران خط اول که از فوریه تا مه 2021 در مراکز واکسیناسیون در Chennai در افراد مبتلا به Covaxin دریافت کردند ، به استثنای دو نفر که یک دوز واکسن BBV152 دریافت کردند ، نمونه خون گرفته شد. این مطالعه مشابه پاسخ آنتی بادی مشاهده شده پس از دوره واکسیناسیون دو دوز برای افرادی است که آلوده نشده اند. “

در آنچه “سوپر آگوست” در حال اثبات است ، هند روز جمعه به قیمت یک کرون رسید و بالاترین واکسیناسیون خود را برای آن روز ثبت کرد. این رقم 1،00،64،032 دوز در 22 ساعت بود. اوتار پرادش در خط مقدم جاده قرار دارد و بیش از 29 بهره بردار آسان را در یک روز تلقیح می کند.

بنابراین ، ماه آگوست بزرگترین ماه برای واکسیناسیون در هند است که تا کنون از 15 کرور تجاوز کرده است. آخرین بالاترین آن در ماه جولای با دوزهای 13.45 کروری بود.

بر اساس مطالعات مختلف ، کارشناسان و پزشکان بهداشت پیشنهاد می کنند تا قبل از موج سوم شیوع ویروس کرونا در ماه سپتامبر ، افراد بیشتری را واکسینه کنند.

این کشور همچنین زمان کافی برای هدفی که قبلاً برای واکسیناسیون کل جمعیت بالغ تا 31 دسامبر تعیین شده است ، ندارد ، همانطور که توسط دولت مرکزی اطمینان داده شده است.

جمعیت واکسینه شده تنها راه حل برای مبارزه با همه گیری کووید بدون هیچ گونه درمان دیگری است. همچنین ، مطالعات نشان می دهد که تنها واکسیناسیون کامل علیه کووید باعث می شود فرد بتواند به طور م theثر با ویروس مبارزه کند.

آخرین اخبار ، آخرین اخبار و اخبار کرونا را اینجا بخوانید

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *