ارتباط احتمالی کره شمالی با حمله سایبری کشف شده است اخبار جهان

[ad_1]

محققان جاسوسی و امنیتی اینترنتی روز دوشنبه گفتند که نشانه هایی از پیوند بالقوه با آن وجود دارد کره شمالی s حمله سایبری جهانی این امر باعث ایجاد هرج و مرج در بسیاری از شبکه های رایانه ای در سراسر جهان شده است.

حمله سایبری جهانی: آیا روسیه عقب مانده است؟ پوتین پاسخ داد

در اولین سرنخ در مورد منشا ویروس باج افزار برای جلوگیری از دسترسی کاربران به پرونده های آن ، محقق گوگل نیل مهتا یک کد رایانه ای منتشر کرد که شباهت بین ویروس “WannaCry” و تجربه هک گسترده ای را که به طور گسترده ای نسبت داده شده است ، نشان می دهد. از پیونگ یانگ.

دیگر کارشناسان سریعاً این نکته را پذیرفتند – البته صریح – که کره شمالی در پشت این تماسهای باج مجازی بوده است.

محققان کسپرسکی ، یک شرکت امنیتی روسی گفتند که این یک مدرک مهم است. آنها گفتند: “اکنون اطلاعات بیشتری در مورد نسخه های قدیمی Wannacry مورد نیاز است.”

“ما معتقدیم که این ممکن است حاوی کلید حل برخی از رمز و رازهای مربوط به این حمله باشد. یک چیز مطمئناً است ، کشف نیل مهتا مهمترین کلید تاکنون در مورد ریشه های Wannacry است.”

طبق گفته کسپرسکی ، شباهت های این کد به گروهی از هکرها معروف به لازاروس اشاره دارد که گمان می رود عامل حمله سال 2014 به سونی پیکچرز بوده اند و همچنین مظنون به هک شدن علیه بانک مرکزی بنگلادش و دیگران در سیستم هستند. مالی جهانی کارشناسان کسپرسکی گفتند: “مقیاس عملیات لازار حیرت آور است.”

“این گروه از سال 2011 بسیار فعال بوده است … Lazarus یک کارخانه باج افزار را اداره می کند.”

“محدودیت خسارت”

واکنش به حمله سایبری بزرگ ، که بیش از 150 کشور را تحت تأثیر قرار داد و روسیه از آن جدا شد ، با استناد به ایالات متحده ، با بازگشت به کار روز دوشنبه موفق شد جلوی هرج و مرج را که از آن ترسیده بود ، بگیرد.

ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه در پکن گفت: “این هیچ ارتباطی با روسیه ندارد.” وی افزود: “مایکروسافت مستقیماً گفته است که منبع ویروس اطلاعات آمریكایی است.”

رئیس جمهور روسیه گفت: “سال گذشته ، ما به شرکای آمریکایی خود پیشنهاد دادیم که در زمینه امنیت سایبری با یکدیگر همکاری کنند و حتی توافق نامه های مناسب بین دولتی را در این زمینه ببندند ، اما پیشنهاد ما رد شد.”

پوتین افزود: “اکنون که فهمیدیم شبحی که از شیشه او بیرون می آید (…) می تواند علیه والدینش قیام کند” ، “این مسئله باید بلافاصله در سطح سیاسی جدی رسیدگی شود.”

پوتین با اشاره به مقاله منتشر شده توسط مایکروسافت و رئیس حقوقی رئیس مایکروسافت برد اسمیت ، بار دیگر اتهام حمله را به این دلیل عنوان کرد که آژانس امنیت ملی ایالات متحده (NSA) روشی را برای نفوذ به سیستم عامل های ویندوز ایجاد کرد که در نهایت به دستان هکرها ، با انقضا اسناد آژانس.

اسمیت نوشت: “یک سناریوی معادل با سلاح های معمولی ، سرقت برخی از موشک های Tomahawk آن از ارتش ایالات متحده است.”

“از چین به اروپا”

ویروس “باج” (از “باج” ، باج در انگلیسی و “نرم افزار” ظروف ، برنامه رایانه ای به انگلیسی) ، “Wannacry” نامیده می شود ، پرونده های کاربران را قفل می کند و از آنها مبلغی را در بیت کوین ، ارز مجازی ، دشوار می خواهد برای ردیابی ، بازیابی دسترسی.

این حمله صدها هزار رایانه از چین تا اروپا را تحت تأثیر قرار داد اما مهار به نظر می رسید.

یان اوپ ، سخنگوی اروپول ، ژنرال اورت ، به خبرگزاری فرانسه گفت: “تعداد کشته ها افزایش نیافته و اوضاع در اروپا پایدار به نظر می رسد” ، با توضیح اینکه آخر هفته بسیاری از سیستم های رایانه ای برای مقابله با تهدید به روز شده اند ، گفت:

وی افزود: “کمی زود است که بگوییم چه کسی در پشت همه این موارد است ، اما ما در حال کار روی” یک ابزار رمزگشایی “برای پرونده های آلوده به ویروس هستیم.”

روز جمعه اسپانیا یکی از اولین کشورهایی بود که این حمله را گزارش کرد و شرکت های بزرگی مانند Telefónica را تحت تأثیر قرار داد. این دوشنبه ، موسسه امنیت سایبری ملی اسپانیا (INCIBE) توضیح داد که “از ابتدای حمله تاکنون 1200 عفونت تایید شده از دو نوع ویروس WannaCrypt وجود داشته است.”

این ترس متمرکز بر این دوشنبه بود ، به ویژه در آسیا ، جایی که روز جمعه ، هنگام حمله ، فعالیت اقتصادی برای آن روز به پایان رسیده بود.

بنابراین ، مشخص شد که “صدها هزار” رایانه چینی در 30،000 موسسه ، از جمله وزارتخانه ها ، بیمارستان ها ، دانشگاه ها و دستگاه های خودپرداز ، به ویروس آلوده شده اند.

منبع: خبرگزاری فرانسه

آخرین مورد را در جهان مشاهده کنید …[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *