ارتش برای حفظ صلح تلاش می کند ، به دولت غیرنظامی در J&K: فرمانده ارتش شمال کمک می کند


سرلشکر JK Joshi ، فرمانده ارتش شمال با ادعا اینکه پس از سه دهه خشونت ، مردم صلح و ثمرات آن را تجربه می کنند ، گفت که ارتش تلاش مضاعفی برای حفظ صلح و پشتیبانی از دولت غیرنظامی در جامو و کشمیر دارد. فرمانده ارتش گفت آنها با ترویج فعالیتهای دوستانه برای مردم تا حد زیادی موفق شده اند جوانان را از خشونت و فرهنگ اسلحه جدا كنند.

سرلشکر جوشی ، قهرمان جنگ کارگیل ، در پاسخ به این س askedال که آیا مردم کشمیر آرزوی صلح دارند ، گفت: “واقعیت مشهود این است که پس از سه دهه خشونت ، مردم صلح و ثمرات آن را تجربه می کنند.” فرمانده ارتش استراتژی دوگانه خود را برای صلح و عادی در کشمیر بیان کرد. وی گفت: “تلاش های ارتش دو برابر است. یكی حفظ صلح است و دیگری حمایت از دولت غیرنظامی برای اطمینان از اینكه مردم” جزایر مسالمت آمیز “از سود سهام صلح بهره مند می شوند.”

وی گفت: برای دستیابی به این اهداف ، ارتش سرعت بالایی از عملیات را در سرتاسر جامو و کشمیر حفظ می کند و در عین حال برای دامنه و دامنه فعالیت های دوستانه از طریق ابتکارات صدبهاوانا حیاتی است. سرلشکر جوشی در پاسخ به س anotherال دیگری مبنی بر اینکه آیا ارتش بر روی جوانان تمرکز دارد تا آنها را از چرخه باطل خشونت خارج کند ، گفت: فرصت ها با شناسایی جوانان مستعد در زمینه های مختلف و فرصت دادن به آنها ایجاد می شود. فرمانده ارتش گفت ارتش همچنین در حال همکاری با سازمان های غیردولتی و بخش های بزرگ برای گسترش فرصت های شغلی ، گروه های خودیاری (SHG) و کارآفرینی است. “تمرکز اصلی ارتش از طریق عملیات صدباهاوانا جوانان است. در زمینه آموزش ، ارتش گفت: 43 مدرسه حسن نیت ، فوق العاده 30 (پزشکی) و فوق العاده 50 (مهندسی) گروه را اداره می کند ، به بیش از 1500 دانشجو بورسیه می دهد و تلاش می کند برای حمایت مالی از آموزش عالی در دانشگاه های خارج از J&K و IIM Indore ، حمایت کند. “

وی گفت که ارتش شبکه ای از مراکز مهارت را در دو قلمرو اتحادیه ایجاد کرده است که جوانان را قادر می سازد بلند شوند. وی گفت: فعالیت ها و مسابقات ورزشی ، همراه با فعالیت های فرهنگی ، هسته اصلی درگیری خلاق جوانان را تشکیل می دهد. فرمانده ارتش گفت تلاش ها برای توانمندسازی زنان تقریباً در هر ابتکاری نهفته است و دختران گام های بلندی برای ساختن آینده خود بر می دارند. وی گفت: “فرصت ها ، ما تا حد زیادی توانسته ایم جوانان را از خشونت و فرهنگ اسلحه منحرف كنیم.” وی گفت كه تلاش های دولت در این زمینه قابل ستایش است و ارتش همچنین كمك كمی به صلح می كند.

سرلشکر جوشی با تأکید بر اینکه اوضاع امنیتی در خاک اتحادیه به طور کلی “مسالمت آمیز” بود ، ارتش متعهد به حفظ عادی و صلح است ، که به دولت غیرنظامی امکان می دهد تا در یک محیط “نترس” در جامو و کشمیر کار کند. وی گفت حدود 200 تروریست در جامو و کشمیر فعالیت داشتند.

وی گفت: “اوضاع امنیتی در جامو و کشمیر به طور کلی مسالمت آمیز است ، به استثنای مواردی که تروریست ها برای تخلیه ناامیدی خود مناطق نرم و آسیب پذیر شهروندان را هدف قرار می دهند.” وی گفت که عملیات هم افزایی ، اخلاقی و دقیق نیروهای امنیتی ضربه جدی به “تانزم ها” (تجهیزات تروریستی) و شبکه تروریستی فعال در جامو و کشمیر و به ویژه به رهبری آنها ، چه در داخل و چه در خارج از کشور وارد کرده است.

همه آخرین اخبار ، اخبار فوری و اخبار ویروس کرونا را اینجا بخوانید

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *