استان مالاگا یکی از بالاترین اهدا کنندگان اعضای بدن در تمام اسپانیا است

[ad_1]

استان مالاگا در بالاترین میزان اهدا کنندگان عضو در اسپانیا است
استان مالاگا در بالاترین میزان اهدا کنندگان عضو در اسپانیا است. تصویر: istockphotos

استان مالاگا در بالاترین میزان اهدا کنندگان عضو در کل اسپانیا است

دیروز ، شنبه 27 ، “روز ملی پیوند” در اسپانیا ، روزی که بود وزارت بهداشت و خانواده اسپانیا از همه اهدا کنندگان اعضا تشکر می کند و همکاری انجمن های بیماران پیوندی و همبستگی خانواده های آنها را جشن می گیرد ، همانطور که توسط گزارش شده است malaghoy.es.

آمارهای وزارتخانه نشان می دهد که 91 درصد خانواده های استان مالاگا در اهدا اعضای بدن در سال 2020 شرکت کردند ، در کل اندلس 87 درصد و استان هولوا 93 درصد پذیرش داشتند.

متوسط ​​نرخ اهدای عضو بین سالانه برای کل اسپانیا 37.4 اهدا کننده در هر میلیون جمعیت است ، در حالی که جامعه خودمختار اندلس 37.9 اهدا کننده در هر میلیون جمعیت است.

به گفته این وزارتخانه ، به لطف اقدامات معرفی شده و تلاش های جمعی بزرگ ناشی از بیماری همه گیر ویروس کرونا ، در سال 2020 تعداد 321 اهدا کننده عضو ثبت شده است که 205 نفر نیز اهدا کننده بافت هستند که باید 90 اهدا کننده بافت نیز به آنها اضافه شود. در اهدای آسیستول 92 اهدا کننده ثبت شده است که 29 درصد اهدا کنندگان اعضا را نشان می دهد.

سال گذشته ، اندلس 684 پیوند عضو از جمله 417 پیوند کلیه ، 171 پیوند کبد ، 49 پیوند ریه ، 32 پیوند قلب و 15 پیوند لوزالمعده را ثبت کرد.

این ارقام افزایش فعالیت در روشهای پیوند حیاتی ، مانند پیوند قلب و ریه را نشان می دهد ، که بسیار قابل تحسین است ، زیرا تیم پیوند ریه مجبور به انجام این فعالیت با وظایف مراقبت از بیمار خط اول بود. با covid-19 ، وزارت گفت

برای اولین بار در سال 2020 ، همه کودکان در لیست انتظار با موفقیت پیوند شدند و علاوه بر این ، در مورد پیوند ریه ، تعداد بیماران در لیست انتظار حدود 26 درصد کاهش یافت ، از 65 به 48.

_______________________________________________

از اینکه وقت خود را برای خواندن این مقاله اخبار اختصاص دادید ، “استان مالاگا در میان بالاترین درصد اهدا کنندگان عضو در اسپانیا است ، متشکرم”.

برای اخبار روز بیشتر انگلیس ، اخبار روز اسپانیا و اخبار جهانی ، از صفحه اصلی اخبار هفتگی یورو دیدن کنید.[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *