ایالات متحده سوریه را به استفاده از کوره جنازه برای پنهان کردن قتل عام ها متهم می کند اخبار جهان


دولت ما در روز دوشنبه متهم مقامات در سوریه برای ایجاد یک جنازه سوزاندن در یک زندان نظامی برای از بین بردن بقایای هزاران زندانی اعدام شده و از روسیه خواست که متحد خود دمشق را برای جلوگیری از قتل ها تحت فشار قرار دهد.

قهرمان سوریه به ما می گوید که چرا با مرگ مخالفت می کند [EXCLUSIVO]

در حمایت از این ادعا ، یک مقام ارشد وزارت خارجه اخیراً مطبوعات تصاویر ماهواره ای “طبقه بندی نشده” را نشان می دهد که مجموعه زندان سعیدنایا در شمال دمشق را نشان می دهد.

در این عکسها می توانید سقف ساختمانهای مختلف مجموعه را که به عنوان “زندان اصلی” و “احتراق احتمالی” مشخص شده است مشاهده کنید.

استوارت جونز ، سرپرست وزارت خارجه خاورمیانه ، خاطرنشان کرد که “از سال 2013 ، رژیم سوریه در حال تغییر ساختمانی در مجموعه Saidnaya است ، که به اعتقاد ما یک کوره آدم سوزی است.”

این مقام گفت: “اگرچه بسیاری از جنایات رژیم به خوبی مستند شده است ، اما ما معتقدیم که ساختن سوزاندن جنازه تلاشی است برای پوشاندن مقیاس قتل در سعیدنایا”.

-برف ذوب-

در یکی از عکس ها ، در یکی از ساختمان ها ذکر شده است “برف ذوب شده در بخشی از سقف” ، جزئیاتی که به گفته این مقام ، وجود “کوره جنازه نصب شده توسط رژیم” را نشان می دهد.

جونز گفت که این اطلاعات از طریق آژانس های انسانی معتبر و همچنین از “جامعه اطلاعاتی آمریکا” به واشنگتن رسیده است. وی گفت که روزانه حداکثر 50 نفر در این زندان به دار آویخته می شوند.

این مقام تخمین رسمی از تعداد کشته شدگان را ارائه نداد ، اما به تحقیق توسط سازمان عفو ​​بین الملل استناد کرد که گفته می شود بین 5 تا 11000 در زندان بین سالهای 2011 تا 2015 درگذشته اند.

در همان دوره ، جونز گفت ، دولت بشار اسد بین 65000 تا 117،000 نفر را بازداشت کرد.

با این حال ، در گزارش عفو بین الملل که این ارقام را ذکر کرده است ، به یک جسد سوزاندن در محل اشاره نشده است.

در بیروت ، دیده بان حقوق بشر سوریه به خبرگزاری فرانسه گفت که “ما هیچ اطلاعاتی درباره وجود یک جسد سوزاندن نداریم. ما می دانیم که تعداد اعدام شدگان در آنجا زیاد است.”

ادعای احتراق احتراق احتمالی چند روز پس از سفر سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه به واشنگتن ، جایی که با دونالد ترامپ رئیس جمهور و رکس تیلرسون وزیر امور خارجه ملاقات کرد ، انجام می شود.

هدر ناوئرت ، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: “وزیر تیلرسون با وزیر لاوروف محکم و صریح بود: روسیه نفوذ زیادی بر اسد دارد.”

در همین حال ، جونز با بیان اینکه قتل ها در سوریه “بدیهی است با حمایت بی قید و شرط روسیه و ایران اتفاق می افتد” مستقیم تر عمل کرد.

منبع: خبرگزاری فرانسه

آخرین مورد را در جهان مشاهده کنید …Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *