این محدودیت ها پس از مرگ رهبر جدایی طلب در سراسر کشمیر همچنان برقرار است

[ad_1]

مقامات گفتند که محدودیت ها در دره کشمیر برای دومین روز جمعه به عنوان اقدام پیشگیرانه پس از مرگ سیدعلی شاه گیلانی ، رهبر جدایی طلب ، همچنان ادامه دارد. آنها افزودند که محدودیت در رفت و آمد و تجمع مردم در سراسر دره به قوت خود باقی است.

مقامات گفتند محدوده ها در مرکز شهر (شهر قدیمی) و در برخی از نقاط شهر در داخل شهر با توجه به نماز جمعه در شورا تقویت شده است. آنها افزودند در حالی که راههای منتهی به محل اقامت جیلانی در منطقه هایدپورا همچنان بسته بود ، اما موانعی در مناطق دیگر برای جلوگیری از حرکت مردم ایجاد شد.

به گفته مقامات ، نیروهای امنیتی برای حفظ نظم در شهر و جاهای دیگر مستقر شده اند. خدمات تلفن همراه ، به استثنای اتصالات پس پرداخت BSNL ، همچنان مختل بود ، در حالی که خدمات اینترنت تلفن همراه نیز برای جلوگیری از شایعات ممنوع باقی ماند.

خدمات اینترنت بر روی خطوط ثابت کار می کند ، اما سرعت شبکه کاهش می یابد. مقامات گفتند که پس از اقامه نماز عمومی ، وضعیت مورد بررسی قرار می گیرد و در مورد لغو یا حذف محدودیت ها تصمیم گیری می شود.

پلیس روز پنجشنبه گفت که وضعیت دره مسالمت آمیز است و هیچ اتفاق ناخوشایندی در همه جا گزارش نشده است. سخنگوی پلیس گفت برخی از علایق شخصی سعی در انتشار شایعات بی اساس در مورد “دفن اجباری SAS Geelani توسط پلیس” دارند.

“چنین گزارش های غیرمستند ، که بخشی از تبلیغات دروغین برای تحریک خشونت است ، توسط پلیس به طور کامل رد شده است. در واقع ، پلیس در عوض آوردن جسد را از خانه او (به جیلانی) به گورستان تسهیل کرد ، زیرا ترس از بیماری وجود داشت. وی می گوید: “بستگان متوفی در مراسم تشییع جنازه شرکت کردند.” سخنگوی پلیس گفت که IGP ، Vijay Kumar از کشمیر ، از همکاری مردم در حفظ صلح در سراسر کشمیر قدردانی کرد ، “که طرح های بد عناصر متخاصم را که به جهنم تمایل به برهم زدن فضای مسالمت آمیز دره دارند ، شکست داد”.

جیلانی 91 ساله ، هوادار ظاهراً طرفدار پاکستان که بیش از سه دهه رهبری جنبش تجزیه طلب در جامو و کشمیر را بر عهده داشت ، چهارشنبه شب در محل اقامت خود در اینجا درگذشت. رهبر جدایی طلب بیش از دو دهه از بیماری کلیوی رنج می برد ، در میان سایر مشکلات مربوط به سن ، از جمله زوال عقل.

به

آخرین اخبار ، آخرین اخبار و اخبار کرونا را اینجا بخوانید

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *