برای فتح اورست با اولین زن از چاتیسگره ملاقات کنید


این صعودی بود که به نظر می رسید در یک نقطه به اوج خود رسیده و سپس به صخره ای تبدیل شده است. ناینا سینگ داکاد ، ساکن قبیله باستار در چاتیسگره ، این هفته به عنوان اولین زنی در این ایالت که بلندترین قله جهان ، کوه اورست را برافراشته است ، قرار گرفت و پرچم ملی را در آنجا به اهتزاز درآورد. اما سپس یک تلاش نجات چشمگیر لازم بود تا کوهنورد خسته را در مکانی امن به ایمنی برساند.

نائینا ساکن روستای اکتاگودا در 10 کیلومتری مقر مرکزی جاگدالپور در بستر است. تقریباً 10 سال است که در زمینه کوهنوردی فعالیت می کند و همچنین باعث افزایش رنگ سه رنگ کوه لوتسه ، چهارمین قله بلند در جهان شده است. نائینا پدرش را در سه سالگی از دست داد. مادرش سه فرزند این زوج را بزرگ کرد. برادر بزرگتر نائینا یک فروشگاه چای در اکتاگودا اداره می کند ، در حالی که کوچکتر یک مغازه کوچک دارد. وی گفت مادر و برادرانش دائماً او را تشویق می کنند که به آرزوهای خود بپردازد.

ناینا پس از تحصیل در مدرسه Maharani Laxmibai در Jagdalpur از کالج PG در دارامپور فارغ التحصیل شد. وی همچنین دارای مدرک دیپلم کارشناسی ارشد و کارشناسی ارشد در برنامه های رایانه ای ، فوق لیسانس در امور اجتماعی و لیسانس در آموزش و پرورش است. وی این کار را با گذراندن چندین دوره کوهنوردی دنبال کرد. در سال 2010 ، وی برای یک دوره ملی ماجراجویی در هیماچال پرادش انتخاب شد. سال بعد ، او توسط تاتا استایل به عنوان مربی آدم برفی در بوتان انتخاب شد ، جایی که ناینا با باچندری پال ، اولین زن هندی مقیاس اورست را ملاقات کرد.

در حالی که نائینا داکاد برای تسخیر مرتفع ترین قله جهان در حال سفر بود ، یک کوهنورد دیگر ، یاشی جین ، دائماً پیشرفت خود را از کاتماندو زیر نظر داشت. صبح اول ژوئن ، قرار بود ناینا به پایان برسد و او به قله برسد. اما وقتی تا ظهر خبری نبود ، یاشی نگران شد و سعی کرد با تیم نائینا تماس بگیرد. با سختی زیادی ، حدود ساعت 2 بعد از ظهر ، او فهمید که ناینا پس از صعود به دلیل خستگی شدید بیمار شده و قادر به صعود به قله اورست نبوده است.

یاشی بلافاصله با پدرش ، آشیل جین و راهول گوپتا ، اولین مرد چاتیسگر که اورست را مقیاس بندی کرد ، تماس گرفت. “لطفاً کاری انجام دهید ، زندگی ناینا را نجات دهید.” در ساعت 18:00 به ناینا کمک شد و اطلاعات در مورد خطر او خارج شد.

ویملا تاکور ، مادر ناینا ، هنگام تماس تلفنی ، از موفقیت وی ابراز خوشحالی کرد. وی گفت: “این فقط مسئله خوشبختی و افتخار برای خانواده ما نیست ، بلکه مربوط به کل چاتیسگر است.”

وزیر بهداشت ایالت تی اس سینگ دیو در توییتر خود به نائینا تبریک گفت. “امروز ، نائینا سینگ داكاد دختر چاتیسگر با مقیاس گذاری اورست افتخار بزرگی به نام چاتیسگر آورد. وی به هندی نوشت: “تبریک می گویم که اولین زن در این ایالت است که به بالاترین قله جهان صعود کرده است.”

همه آخرین اخبار ، اخبار فوری و اخبار ویروس کرونا را اینجا بخوانید

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *