بهترین فرمانده LeT در میان دو تروریست کشته شده در J & K’s Sopore

[ad_1]

پلیس روز جمعه گفت ، دو تروریست لشکر توایبا (LeT) از جمله یک فرمانده ارشد خدمه در یک جلسه یک شبه با نیروهای امنیتی در منطقه سوپوره جامو و منطقه بارامولا در کشمیر کشته شدند. سخنگوی پلیس گفت که نیروهای امنیتی روز پنجشنبه ، به دنبال اطلاعات خاص در مورد وجود سونوگرافی ها در آنجا ، عملیات شمشیربازی و جستجو را در منطقه وارپورا در سوپور آغاز کردند.

“در جریان عملیات جستجو ، به محض اینکه حضور تروریست ها تثبیت شد ، فرصت های متعددی برای تسلیم به آنها داده شد. به جای تسلیم شدن ، آنها بی تقصیر تیم جستجوی مشترک را شلیک کردند که در مقابل این اقدامات تلافی جویانه انجام شد و منجر به جلسه شد. “

وی آنها را به نام فیاض احمد ووینا ، ملقب به روکانا ، ملقب به عمر ، از وارپورا ، که فرمانده کل LeT بود ، و شاهین احمد میر ، ملقب به شاهین مولوی ، از Cherpora Budgam. وی افزود: “طبق سوابق پلیس ، دو تروریست کشته شده بخشی از گروه های درگیر در جرائم مختلف تروریستی بودند و چندین جرم تروریستی علیه آنها ثبت شده است.”

این سخنگو با بیان اینکه این جنگ از سال 2008 با تروریسم در ارتباط است گفت: “اگرچه او قبلاً با اسلحه و مهمات تسلیم شده بود ، اما پس از آزادی مجدداً به عنوان همكار تروریست برای تجهیزات تروریستی ممنوع HM فعالیت می كرد و تحت PSA بازداشت شد. با این حال ، از زمان آزادی در مارس 2020 ، او به صفوف تروریستی تجهیزات تروریستی ممنوع المنافع پیوست. “

سخنگوی گفت: جنگ علاوه بر عضویت در گروه های درگیر در چندین پرونده جنایات تروریستی ، نقش بسیار مهمی در برنامه ریزی و انجام حملات تروریستی به سایت های امنیتی و قتل های غیرنظامی دارد و در لیست افراد تحت تعقیب در شمال کشمیر قرار دارد. . “او آخرین تروریست فعال بود که مرتكب مجموعه ای از جنایات و خشونت های مختلف تروریستی در شمال كشمیر شد ، از جمله حمله به یك حزب پلیس در وارپورا سوپور در مارس گذشته كه در آن یك افسر پلیس و یك غیرنظامی كشته شدند و حمله به یك مهمانی مشترك او در آوریل سال گذشته در گذرگاه احد بابا ، که در آن سه کارمند CRPF کشته شدند ، “.

سخنگو گفت که این جنگ همچنین شامل کشته شدن یک غیرنظامی ، دانمارکی Manzur Naja از Oedipor Beaumay و حمله به یک حزب مشترک ناکا در Town Town Sopore است که منجر به کشته شدن یک غیرنظامی دیگر و یک سرباز CRPF شد. این مقام افزود که وی در کشته شدن دو مشاور شهرداری و یک افسر پلیس در نزدیکی SDH سوپور در 12 ژوئن و دو افسر پلیس و دو غیرنظامی در ماین چوک ، سوپور نقش داشت.

وی گفت که این جنگ همچنین شامل حملات نارنجک به پلیس و مراکز امنیتی بود. سخنگو گفت: مواد ، سلاح و مهمات متهم ، از جمله دو قبضه اسلحه AK-47 و چهار مجله در محل کشف شد.

بازرس کل پلیس کاشمر ویجی کومار پلیس و نیروهای امنیتی را به دلیل انجام یک عملیات موفق به روشی حرفه ای و بدون آسیب بیشتر تبریک گفت.

همه آخرین اخبار ، اخبار فوری و اخبار ویروس کرونا را اینجا بخوانید

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *