تروریسم مشکلات دوگانه خشونت علیه پرسنل بشردوستانه ، عدم پاسخگویی را با هم ترکیب می کند: هند در سازمان ملل

[ad_1]

وزیر امور خارجه ، هارث ودهان سرینگلا روز جمعه گفت ، تروریسم ترکیبی از مشکلات دوگانه خشونت علیه پرسنل بشردوستانه است و عدم پاسخگویی و مجازات افرادی که مسئول نقض قانون بشردوستانه هستند ، باید پشتیبانی گسترده تر منطقه ای و بین المللی داشته باشند. “برای تضعیف تمامیت ارضی کشورها. شرینگلا روز جمعه در جلسه توجیهی شورای امنیت سازمان ملل درباره حفاظت از غیرنظامیان در درگیری های مسلحانه اظهار داشت: حفظ فضای بشردوستانه.”

وی گفت ، ماهیت پیچیده اوضاع بشردوستانه در سراسر جهان امروز نیاز به توجه فوری شورا دارد. سرینگلا تأکید کرد که تروریسم بیشتر مشکلات دوگانه خشونت علیه پرسنل بشردوستانه و عدم پاسخگویی را با هم ترکیب می کند.

دستیابی به فن آوری های جدید و نوظهور ، ظرفیت گروه های تروریستی را برای جلوگیری از اقدامات بشردوستانه ، از جمله دسترسی ایمن و بدون مانع برای آژانس های پزشکی و بشردوستانه افزایش داده است. وی گفت ، باید تحمل صفر برای تروریسم وجود داشته باشد. سرینگلا از 14 تا 16 ژوئیه برای حضور در جلسات سطح بالای شورای امنیت تحت ریاست فرانسه به نیویورک سفر کرده است.

وی در گفتگو با شورا گفت تحریم اشخاص و نهادهایی که مرتکب نقض جدی قوانین بین المللی بشردوستانه ، به ویژه حملات به پرسنل بشردوستانه و پزشکی شده اند ، ابزاری م Councilثر برای شورا برای بررسی و پایان دادن به تخلفات است. با این حال ، ما معتقدیم که چنین اقداماتی باید از پشتیبانی منطقه ای و بین المللی گسترده تری برخوردار باشند ، در صورت عدم وجود این وضعیت ، می تواند بحران انسانی را تشدید کرده و فضای انسانی را کاهش دهد.

وی مثال سوریه را ذکر کرد ، جایی که هم دبیرکل سازمان ملل آنتونیو گوترش و هم دفتر هماهنگی امور بشردوستانه (OCHA) بارها و بارها از تأثیر رو به وخامت این اقدامات در عملیات های بشردوستانه در سطح زمین صحبت کرده اند. هند گفته است كه احترام به اصول منشور سازمان ملل ، از جمله حاكمیت ، استقلال سیاسی و تمامیت ارضی كشورهای عضو ، باید در قلب تمام اقدامات بشردوستانه انجام شده توسط شورا باقی بماند.

شورا باید از سیاسی کردن اقدامات بشردوستانه و بازیگران بشردوستانه درگیر درگیری جلوگیری کند. سرینگلا گفت ، اقدامات بشردوستانه نباید به عنوان ترفندی برای تضعیف تمامیت ارضی کشورها مورد استفاده قرار گیرد ، با اشاره به اینکه اغلب ما شاهد بوده ایم که کمک های بشردوستانه شامل اقدامات قهری توسط بازیکنان خارج از کشور برای دستیابی به نتایج مطلوب است. وی گفت: چنین اقداماتی خطر معكوس بودن در حل و فصل منازعه را به همراه دارد و می تواند فضای مورد نیاز برای اقدامات بشردوستانه یا كمكهای بیشتری را بیشتر كاهش دهد.

سرینگلا تأکید کرد که مسئولیت اصلی حمایت و کمک در بحران های بشردوستانه بر عهده کشور مربوطه و دولت ملی آن است. با این حال ، کمک های بشردوستانه بین المللی ، در صورت ارائه ، باید مطابق با اصول راهنمایی مندرج در قطعنامه 46/182 مجمع عمومی و سایر قطعنامه های مربوطه ، بی طرفانه ارائه شود. قطعنامه 46/182 مجمع عمومی برنامه ای را برای سیستم بشردوستانه فعلی بین المللی تدوین کرد.

سرینگلا گفت ، هند همچنان متعهد به رعایت اصول انسانیت ، بی طرفی ، بی طرفی و استقلال در پاسخ به همه شرایط انسانی است. سرینگلا با دعوت از همه کشورها برای رعایت و پایبندی به منشور سازمان ملل ، حقوق بشردوستانه بین المللی و اصول بشردوستانه گفت که فقط این از کوچک شدن بیشتر فضای بشردوستانه جلوگیری می کند.

وی گفت هند همچنان متعهد به همکاری با جامعه بین المللی برای رفع چالش های بشردوستانه جهانی به روشی موثر و جامع است.

همه آخرین اخبار ، اخبار فوری و اخبار ویروس کرونا را اینجا بخوانید

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *