تظاهرات علیه کشمیر پس از کشتارهای هدفمند ، تأمین کننده بی پناهان بحار بحار را در سرینگر ایجاد کرد

[ad_1]

این اعتراضات کشمیر را پس از کشته شدن معلمان مدرسه و داروساز برجسته جامعه پاندیت کشمیر لرزاند. هنگامی که ساکنان به خیابان ها آمدند ، چندین رهبر تسلیت گفتند. ویدئوهای سوزاندن جنازه در میان واکنش های تکان دهنده در رسانه های اجتماعی ظاهر شد. ویدئویی تکان دهنده نشان می دهد که یک فروشنده خیابانی اهل بیهار در سرینگر سوزانده شده است زیرا خانواده اش نمی توانند جسد را به شهر خود ببرند.

آخرین مناسک مدیر کشته شده یک مدرسه دولتی در منطقه عیدگاه در این شهر روز جمعه در میان اعتراض اعضای جامعه سیک ها انجام شد.

مراسم تشییع جنازه توسط خانواده و بستگان یک مرکز سوزاندن در منطقه کاران ناگار در اینجا انجام شد. صدها نفر از اعضای جامعه در محل اقامت کور در منطقه آلوچی کیگ جمع شده و در اعتراض به حرکت اعتراض کردند و بقایای جسد وی را بر روی برانکارد حمل کردند.

در پاسخ ، عمر عبدالله ، نخست وزیر سابق ، پرسید که چرا هیچ کس ، از جمله افرادی که در دولت هستند ، برای کمک به خانواده ویرندرا پاسوان به همراه اجساد خود به بیهار بیرون نیامده است.

منجیندر سینگ سیرسا ، رئیس کمیته راهبری سیک گورودوارا در دهلی ، با محکوم کردن کشتار ادعایی غیرنظامیان در سرینگر ، روز جمعه گفت هیچ کارمند سیک تا زمانی که دولت ایمنی آنها را تضمین نکند ، در دره کشمیر کار نخواهد کرد.

واکنش او به مدیرعامل رسید و معلم یک مدرسه دولتی توسط شبه نظامیان در جامو و سرینگر کشمیری کشته شد تنها دو روز پس از تیراندازی سه غیرنظامی در سرینگر و بندپیارا.

مقامات گفتند افراد مسلح به دبیرستان پسرانه دولت در منطقه سرینگر در عید هجوم بردند و به سمت دو نفر تیراندازی کردند که به عنوان کارگردان Satinder Kaur از Alochibah و Deepak Chand از Jammu شناخته می شوند و به شدت مجروح می شوند. آنها به بیمارستان SKIMS منتقل شدند و در بدو ورود جان خود را از دست دادند. این دره با حوادث مشابه کشتارهای اخیر مواجه شده است.

پیشتر در 5 اکتبر ، یک داروساز برجسته از مردم پاندیت کشمیری در سرینگر کشته شد. ماخان لعل بیندرو ، صاحب Bindroo Medicate ، در فروشگاه خود در پارک اقبال توسط افراد ناشناس کشته شد. مقامات گفتند: “او چهار گلوله دریافت کرد و در بیمارستان SMHS مرده اعلام شد.” بیندرو ، شیمیدان مشهور در این منطقه ، چندین دهه در داروخانه خود در سریناگار کار کرده است و همچنین به دلیل فعالیت های بشردوستانه اش مشهور است.

در فاصله یک ساعت پس از ترور ماهان لعل بیندرو ، شبه نظامیان مظنون همچنین یک مرد محلی را در منطقه لالبازار و محمد شفیع دیگر ، رئیس تاکسی محلی را در نایدهای ، در منطقه کشمیر در شمال بندپیارا تیرباران کردند.

کشتارهای نابهنگام مورد انتقاد گسترده رهبران هند قرار گرفته است. دیلباغ سینگ ، JK DGP در پاسخ به این قتل ها گفت: “این حوادث که غیرنظامیان را هدف قرار می دهد منزجر کننده است … این تلاشی برای گسترش وحشت و تقسیم جامعه کشمیری است. ما در حال بررسی این حوادث هستیم. ما مطمئن هستیم که این تروریست ها را افشا خواهیم کرد … این به زودی اتفاق می افتد. این امر توسط مقامات پاکستانی در آن سوی مرز دستور داده شده است. “

همچنین بخوانید: مدیر مدرسه ، معلم توسط سربازان در سرینگر کشته شد ، دو روز پس از کشته شدن 3 غیرنظامی

الطاف تاکور ، سخنگوی BJP J&K این حادثه را محکوم کرد و گفت که کشته شدن معلمان غیر مسلح که هیچ ربطی به سیاست ندارند چیزی جز عمل و ناامیدی صرفا غیر انسانی نیست. “کسانی که دو معلم را کشتند دین ندارند. این معلمان به دانش آموزان آموختند ، تقصیر آنها چه بود؟ تاکورا گفت.

جبهه مقاومت (TRF) که مسئولیت ترور بیندرو را بر عهده گرفت ، چهارشنبه اعلام کرد که حملات مشابه بیشتری را علیه شرکت کنندگان در امر “ضد کشمیری” انجام خواهد داد. در بیانیه ای ، TRF مدعی شد که Bindroo برای سازماندهی “سمینارها و جلسات محرمانه با مشارکت مردم کشمیری ، به ویژه جوانان ، به نام فعالیت های بهداشتی” مورد استفاده قرار گرفته است.

آخرین اخبار ، آخرین اخبار و اخبار کرونا را اینجا بخوانید. ما را دنبال کنید در فیس بوک،، توییتر و تلگرامبه[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *