خطرات آتئیست بودن در روسیه ولادیمیر پوتین اروپا جهان

[ad_1]

بودن و تمرین یک ملحد به یک مشکل در تبدیل شده است روسیهوقتی دین دیگر “تریاک انسان” نباشد ، ارتدکس بودن مد است و انکار وجود خدا می تواند حکم زندان باشد.

قاضی وقتی این هفته مرد جوانی را که در یک کلیسای در اکاترینبورگ شکار “گوگل” را شکار کرده بود ، محکوم کرد ، “او وجود حضرت عیسی و حضرت محمد (ص) را انکار می کند ، بنابراین او طبق قسمت 1 ماده 148 جرمی مرتکب شد”.

این تصمیم که شامل یک حبس تعلیقی به مدت سه سال و نیم زندان بود ، خشمگین ترین فعالان ملحد را که یک بار اکثریت در این کشور بودند ، جانشین اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی شوروی ، و اکنون یک گونه در معرض خطر انقراض است.

و قاضی دریافت که روسلان سوکولوفسکی با “انکار وجود خدا به عنوان یک قدرت برتر” و “بنیانگذاران مسیحیت و اسلام” در فیلم های منتشر شده در اینترنت ، احساسات مسیحیان و مسلمانان را جریحه دار کرد.

وكیل گونری رزنیك با كنایه گفت: “سیستم قضایی ما قادر مطلق است: ثابت كرده است كه خدا وجود دارد.”

این ممنوعیت در سال 2012 توسط گروه Pussy Riot ، هنگام اجرای خطبه معروف پانک “مادر خدا ، تبعید پوتین” در کلیسای جامع ، رونمایی شد ، پس از آن مقامات قانونی را برای محافظت از احساسات مrsمنان تصویب کردند.

الکسی ویازوفسکی ، سردبیر وب سایت ، گفت: “این قانون مزخرف است. هیچ کس نمی داند مومنان چه احساسی دارند. اکنون آنها می توانند مرا مجازات کنند که علناً می گویم خدا وجود ندارد. کافی است کسی به من گوش دهد.” “قبل از EFE. علمی “.

به گفته وی ، پرونده “Pokemon” “ممکن است برای غربی ها وحشی به نظر برسد” ، اما بخشی از روند تدریجی آزار و شکنجه کسانی است که با روند مذهبی ذکر شده توسط کرملین توسط ولادیمیر پوتین رئیس جمهور موافق نیستند.

این عمل به ویژه در مناطق خونین است و پرونده یک فعال در استاوروپول (جنوب) را به خاطر می آورد که به دلیل نوشتن در شبکه های اجتماعی در مورد اینکه کتاب مقدس “مجموعه ای از داستان های یهودی” است ، در محاکمه است.

نظرسنجی ها نشان می دهد که بیش از 70 درصد مردم این کشور خود را ارتدکس می دانند ، اما در واقع فقط 2-3٪ آنها تمرین می کنند ، تقریباً به همان میزان کسانی که خود را بی دین می دانند.

وی گفت: “ارتدکس بودن مترادف با روسی بودن است ، اما به معنای م beingمن بودن نیست. در حقیقت ، طبق مطالعه مرکز لوادا ، نیمی از مردم ارتدکس به خدا اعتقاد ندارند.”

ویازوفسکی معتقد است که دین سرانجام به “تریاک مردم روسیه” تبدیل شده است ، زیرا ، “وقتی هویت از بین می رود” با سقوط اتحاد جماهیر شوروی ، “شما باید چیزی را نگه دارید و به نوعی درد را تسکین دهید.”

وی گفت: “شما می دانید چه؟ از دادگاه علیه سوكولوفسكی خوشحالم. هرچه تاریكی بیشتر باشد مردم از كلیسا ناامید می شوند.”

حتی جامعه یهودیان ، بسیار وفادار به کرملین ، دولت را “پوچ” خواندند و نسبت به مجازات انکار خدا هشدار دادند و گفتند که این “صدمات جبران ناپذیری به کار تبلیغی” می آورد ، زیرا “مردم هرگز به زور به خدا اعتقاد نداشتند”. .

بروج گورین ، سخنگوی فدراسیون جوامع یهودی گفت: “ارزشهای دینی در حال تبدیل شدن به یک ایده ملی ، مشابه ایده کمونیستی است ، در حالی که تنها تردید در آینده کمونیسم کافی بود تا این شخص را به” فعالیت ضد شوروی “تبدیل کند. روسیه.

در همین حال ، رهبر حزب علیه عصرهای تاریک ، کیریل گانین ، یک معتقد معتقد ، معتقد است که این تصمیمات دادگاه نتیجه “عدم آزادی و تناوب سیاسی” و “تخریب تدریجی جامعه” به دلیل این واقعیت است که کلیسا “از خدا دور می شود”. “

وی با انتقاد از سلیقه کشیش برای لذتهای زمینی ، گفت: “این کلیسا در حال تبدیل شدن به یک شرکت است. این تقصیر مقامات است که به آن کارت کارت داده اند تا آنچه را که می خواهد انجام دهد.”

با این حال ، او معتقد است که این کلیسا است که توسط کرملین به عنوان نرده ای علیه انتقاد مورد سو when استفاده قرار می گیرد ، وقتی اوضاع به هم می خورد ، مانند نارضایتی اجتماعی.

وی گفت: “برخی از کشیشان در مورد من اظهار نظر کرده اند. آنها معتقدند که دولت کلیسا را ​​در این موقعیت قرار می دهد تا به عنوان یک قلعه گوسفند خدمت کند. اجازه دهید کلیساها به شما حمله کنند ، اما نه به کرملین.”

و به یاد داشته باشید ، پرونده Pussy Riot اندکی پس از وقوع بزرگترین اعتراضات ضد دولتی در اواخر سال 2011 از زمان سقوط اتحاد جماهیر شوروی رخ داد.

گانین ، یک کارگردان تئاتر ، اعتقاد ندارد که “پوتین و اطرافیان او واقعاً به خدا ایمان دارند” ، زیرا ، به یاد داشته باشید ، اگر شما یک مارکسیست باشید و از KGB باشید ، نمی توانید م belمن باشید ، حتی اگر مادر شما مخفیانه مانند شما تعمید دهد. یک بار رهبر روسیه را پذیرفت.

وی گفت: “پوتین این کار را برای گالری انجام می دهد. بنابراین وقتی انتخابات ریاست جمهوری برگزار می شود ، ما به او رأی می دهیم.”

منبع: EFE

آخرین اخبار از جهان[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *