دونالد ترامپ اطلاعات طبقه بندی شده را به صدر اعظم روسیه فاش کرده است اخبار جهان

[ad_1]

رئیس جمهور ایالات متحده ، دونالد ترامپ، اطلاعات بسیار طبقه بندی شده را به وزیر امور خارجه نشان داد روسی، سرگئی لاوروف و سفیر روسیه در واشنگتن سرگئی کیسلیاک ، همانطور که منابع دولتی برای واشنگتن پست تأیید کردند.

این روزنامه از مقامات آمریكایی و مقامات پیشین به عنوان منابع گزارش خود خبر داد كه هشدار دادند رئیس جمهور جمهوری خواه احتمالاً منبع اطلاعاتی دولت اسلامی را در معرض خطر قرار داده است.

واشنگتن پست ادعا می کند اطلاعاتی که ترامپ به لاوروف و کیسلیاک داده است توسط یک شریک آمریکایی از طریق یک توافق نامه بسیار حساس برای اشتراک اطلاعات منتشر شده است ، که واشنگتن را از اشتراک اطلاعات با روسیه منع می کند.

با این وجود ، رئیس جمهور آمریکا تحت قانون به اشتراک گذاری و انتقال اطلاعات طبقه بندی شده محافظت می کند ، بنابراین مرتکب غیرقانونی نمی شود ، همانطور که در مورد هر مقام آمریکایی دیگر اتفاق می افتد.

براساس این گزارش ، به محض پایان جلسه ، مقامات ارشد کاخ سفید با تماس با سیا و آژانس امنیت ملی (NSA) اقدام به محدود کردن خسارت کردند.

واشنگتن پست ادعا می کند که ترامپ “شروع به توصیف جزئیات تهدید تروریستی توسط دولت اسلامی در رابطه با استفاده از لپ تاپ در هواپیما کرده است.” رئیس جمهور شهری را که تهدید در آن کشف شده بود ، فاش می کند.

طبق گفته مقامات و بازنشستگان آمریکایی که روزنامه مشورت کرده است ، جزئیات این اطلاعات چنان محرمانه است که حتی متحدان آمریکایی نیز چنین داده هایی را دریافت نکرده اند.

علاوه بر این ، منابع اطلاعاتی به نقل از واشنگتن پست ترس از این دارند که روسیه بتواند تکنیک های جاسوسی مورد استفاده در آن قلمرو دولت اسلامی را شناسایی کند ، که همچنین می تواند برای شناسایی حضور روسیه در سوریه استفاده شود.

پس از دانستن این اطلاعات ، مشاور امنیت ملی کاخ سفید HR McMaster برای مدت کوتاهی در مطبوعات حاضر شد تا اطمینان حاصل کند که اطلاعات محرمانه در جلسه به خطر نیفتاده است: “هیچ وقت بحث نمی شود. اطلاعات اطلاعاتی ، “من گفتم. مک مستر گفت: “من در اتاق بودم ، هرگز این اتفاق نیفتاد.”

“در چشم طوفان”.

سفر لاوروف به واشنگتن یک روز پس از آن صورت گرفت که دونالد ترامپ خبر برکناری ناگهانی جیمز کومی ، مدیر سابق FBI را که در حال تحقیق دقیق در مورد روابط احتمالی مبارزات انتخاباتی این سرمایه دار و کرملین بود ، اعلام کرد.

این پرونده با رسوایی سیاسی واترگیت که منجر به برکناری ریچارد نیکسون شد مقایسه شد و در عکسهایی که فقط مطبوعات روسیه می توانستند بگیرند ، در دیدار لاوروف با ترامپ سرگئی کیسلیاک سفیر کرملین در واشنگتن نیز حضور داشت. که افکار عمومی را شگفت زده کرد.

دروغ درباره محتوای مکالمات وی با این سفیر برای مایکل فلین هزینه داشت ، تا اینکه در فوریه گذشته ، بهترین مشاور امنیت ملی ترامپ و استعفای جنجالی وی هنوز ماه ها قبل آماده شده بود.

گمانه زنی ها هنگامی ادامه یافت که از روی عکس و فیلم دیگری مشخص شد که ترامپ پس از ملاقات با مقامات روسی ، وزیر امور خارجه سابق نیکسون ، هنری کیسینجر (1973-1977) را پذیرفت و پرسید که آیا مشکل کومی بر روی دیدار او با رئیس دولت روسیه تأثیرگذار است؟ : “نه ، به هیچ وجه.

لاوروف در پایان دیدار خود با ترامپ ، یک کنفرانس مطبوعاتی در سفارت روسیه در واشنگتن برگزار کرد. لاوروف در مواجهه با سوالات مداوم خبرنگاران درباره ادعای مداخله روسیه در انتخابات ایالات متحده به نفع دونالد ترامپ ، اظهار نظر کرد که نمی خواهد در مورد مسائل “پوچ” صحبت کند و خاطرنشان کرد که شخص سرمایه دار بسیار “علنا” گفته است که با او سر و کار دارد اتهامات “غلط”.

هفته گذشته ، دونالد ترامپ و همتای روس وی ، ولادیمیر پوتین ، مکالمه تلفنی داشتند که در آن توافق کردند که در ژوئیه به عنوان بخشی از نشست G20 در هامبورگ آلمان ، همزمان با تصمیم گیری برای هماهنگی مبارزه با تروریسم ، دیدار کنند. و به دنبال راه حل برای درگیری سوریه و تهدید کره شمالی باشید.

آخرین مورد را در جهان مشاهده کنید …[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *