“دونالد ترامپ می تواند مانند نیکسون ریاست جمهوری را از دست بدهد.” ایالات متحده آمریکا جهان

[ad_1]

پاتریشیو زامورانو ، مدیر پورتال InfoAméricas و استاد دانشگاه جورج تاون ، معتقد است که برکناری غافلگیرانه مدیر FBI جیمز کومی، می تواند عواقب جدی سیاسی علیه رئیس جمهور داشته باشد دونالد ترامپ.

این تصمیم مشکوک است ، و اگر تحقیقات مداوم ثابت کند که ارتباطات غیرقانونی بین عوامل دولت روسیه و اعضای کمپین ریاست جمهوری جمهوری وجود دارد ، خطر از دست دادن ریاست جمهوری بسیار زیاد است. برداشت های شما اینجاست.

► آیا درخواست دموکرات ها برای تعیین دادستان ویژه مستقل قابل توجیه است؟

انتصاب دادستان ویژه ای که نمی تواند تحت تأثیر کاخ سفید قرار گیرد بهترین راه برای نشان دادن شفافیت در این پرونده است. مشکل این است که این به حزب دموکرات بستگی ندارد. چنین اقدامی باید از حمایت حزب جمهوری خواه برخوردار باشد ، اما میچ مک کانل ، رهبر اکثریت مجلس سنا ، اخیراً گفته است که از این اقدام حمایت نخواهد کرد.

FBI: چهار نامزد جانشینی جیمز کومی مصاحبه کردند

► آیا این نگرش می تواند کارهای پارلمانی را پیچیده تر کند؟

این تصمیم پیامدهای سیاسی مهمی علیه حزب جمهوری خواه خواهد داشت ، زیرا بخشی از افکار عمومی ممکن است آن را راهی برای جلوگیری از دستیابی به حقیقت در این پرونده جنجالی مربوط به جاسوسی روسیه تفسیر کند. امتناع از تحقیق فقط نتیجه عکس دارد: بی اعتمادی به اینكه چرا اصرار دارد مانع رسیدگی به دادگاه شود.

charmجذابیت از ترامپ با روسیه تجرب سیاسی ، منافع تجاری یا نیاز به پنهان کردن خدمات را برآورده می کند؟

تاکنون هیچ کس نمی داند. در اینجا سوال امتناع رئیس جمهور مطرح می شود ترامپ اظهارنامه مالیاتی خود را منتشر کنید این سوابق حاوی شواهدی از ارتباطات تجاری شما است. ما آن را میدانیم ترامپ سابقه تجارت با روسیه را دارد ، از سالها پیش با سازمان Miss Universe در مسکو شروع شد ، زمانی که سرمایه دار بزرگ نیویورک صاحب امتیاز بود.

ایالات متحده آمریکا: رئیس اخراج شده FBI مانع اصلاحات ترامپ می شود

و ارتباط با رئیس جمهور ولادیمیر پوتین چه خواهد بود؟

اطلاعات اطلاعاتی که هنوز به اثبات نرسیده است ، احتمال این امر را نشان می دهد دونالد ترامپ نه تنها در روسیه بلکه در اوکراین با گروه های مرتبط با ولادیمیر پوتین ارتباط تجاری داشته باشید. تمام تلاش های وی به عنوان رئیس جمهور برای جلوگیری از تحقیقات بیشتر در این مورد ، کاری بیش از ایجاد گواهی سوicion ظن نیست که طی روزها بیش از پیش بحرانی شده است.

anآیا کمیته های کنگره می توانند در تحقیقات آینده FBI در مورد مسئله روسیه کمک کنند؟

این به ترکیب این کمیسیون ها بستگی دارد. مزیت کنگره این است که نمایندگان پارلمان می توانند کم و بیش مستقل از نفوذ کاخ سفید کار کنند ، مگر در مواردی که حوزه های انتخابیه در کنگره به پروژه هایی بستگی دارند که توسط دولت فدرال تأمین می شوند. اما همچنین به چگونگی حیاتی بودن جنگنده های GOP در نحوه اداره آن بستگی دارد. ترامپ.

ترامپ وفاداری از رئیس سابق FBI را انکار می کند

Dem دموکرات ها چه تاثیری می توانند داشته باشند؟

دموکرات ها می توانند این کمیته ها را کارآمدتر و شفاف تر کنند. اما حمایت جمهوری خواهان قطعاً ضروری است. باید بخاطر داشت که هم مجلس نمایندگان و هم سنا تحت سلطه اکثریت جمهوریخواهان هستند. با این حال ، اگر یکی از کمیسیون های بررسی غیرقانونی بودن احتمالی از ترامپ اقدامات اضافی تحقیق را تأیید می کند ، این می تواند تأثیر سیاسی و ارتباطی بسیار قدرتمندی داشته باشد ، حتی اگر در جلسه عمومی تصویب نشود.

► آیا شما هیچ شباهتی بین پرونده واترگیت که منجر به ریاست جمهوری ریچارد نیکسون شد و این سوicion ظن جاسوسی روسیه در این کارزار را پیدا کردید؟

شکی نیست که یک موازی وجود دارد ، نه در پس زمینه ، بلکه در شکل. به هر حال ، این همان چیزی نیست که واترگیت با فساد داخلی نیکسون در طبقه سیاسی آمریکا انجام می داد. این یک اتفاق شگرف است که حزب جمهوری خواه بار دیگر درگیر یک سلسله حوادث جاری است که قانونی بودن و چارچوب اخلاقی را زیر سوال می برد. حقیقت این است که ترامپ او یک خطر بزرگ را می پذیرد ، سعی می کند از همان رفتاری که به عنوان یک تاجر نتیجه زیادی به او داده است ، استفاده کند ، اما در یک بازی سیاسی ، و این یک اشتباه بزرگ است که می تواند هزینه ریاست جمهوری را برای او داشته باشد ، همانطور که برای نیکسون اتفاق افتاد.

ترامپ اطلاعات طبقه بندی شده را برای وزیر خارجه روسیه فاش کرد

utاما آیا ترامپ به این نوع شرایط عادت کرده است؟

دونالد ترامپبه عنوان یک تاجر ، او عادت کرده است که از سیستم حقوقی و مالی به نفع خود استفاده کند ، او بسیاری از موقعیت های منفی مانند ورشکستگی ، پرونده های قضایی و رسوایی های ارتباطی را نجات داده است. اما به نظر نمی رسد او درک کند که به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده ، یک چارچوب نظارتی بسیار سختگیرانه وجود دارد. رئیس جمهور نمی تواند از خود کاخ سفید و همچنین سطح کنترل کنگره ، استقلال دادگاه ها ، که قبلاً چندین حکم ریاست جمهوری وی را به حالت تعلیق درآورده است ، از خود در برابر مطبوعات محافظت کند.

► آیا ما در مورد لجبازی یا ناتوانی در مدیریت صحبت می کنیم؟

ترجیح می دهم به او مقدماتی ندهم ، اما بدیهی است که ترامپ او نمی تواند در برابر همه اینها موثر عمل کند ، به نظر نمی رسد که او درک می کند. رئیس جمهور به غریزه خود اعتماد دارد و این برای جهت گیری در ساختار پیچیده قضایی و نظارتی ریاست جمهوری آمریکا کافی نیست.

برای آینده ایالات متحده چه انتظاری دارید؟

پیش بینی غیرممکن است. برکناری مدیر FBI در زمانی که وی در حال تحقیق درباره جاسوسی روسیه و ارتباط احتمالی با رئیس جمهور بود ، اشتباه بزرگی بود. آخرین اشتباه بزرگ استقبال وزیر خارجه روسیه و سفیر روسیه ساعاتی پس از برکناری کومی بود. در عکس اصلی مشاهده می کنید ترامپ با هیئت روسی بسیار خندان است. اگر مسئله ترامپ و روسیه روشن شود یا در مرحله استیضاح قانون اساسی باشد ، بدون شک این تصویر آغاز پایان ریاست جمهوری وی خواهد بود.[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *