ذهنهای زخم خورده کودکان متولد شده در دوران کوید

[ad_1]

نیشیتا گوپینات مادری بسیار نگران است. “دخترم آنقدر از مردم می ترسد که اگر کسی درست مقابل دروازه ما باشد ، شروع به فریاد زدن می کند. او هرگز در یک سال و نیم بیش از 20 نفر را یک بار ندیده است و از هر صدای بلندی که در جاده وجود دارد مبهوت می شود “.

دختر نیشیتا ، لوخیا ، در آوریل سال گذشته متولد شد ، در زمانی که بیماری همه گیر کوید در حال ورود به بیماری خود او بود. خانواده مراقب به ویژه مراقب بودند کودک در معرض افراد خارجی و در نتیجه عفونت قرار نگیرد. تنها مسافرتی که برای واکسیناسیون کودک به پزشک مراجعه کردند. کمی بیشتر از یک سال بعد ، کودک به سرعت در حال رشد است و گرفتار اضطراب اجتماعی است.

این مورد در مورد بسیاری از کودکان متولد دوره کوید وجود دارد. آنها صداهای بلند را تحمل نمی کنند ، زیرا آنها به سکوت اطراف خود عادت کرده اند. با چند چهره برای عادت در خانه ، حتی یک غریبه هم جمعیت است. آنها تولد خود را در بین 10-20 نفر داشتند که دوباره خانواده آنها هستند. بقیه را فراموش کنید ، آنها بسیاری از جهان را در خارج از خانه های خود ندیده اند.

متأسفانه ، این کودکان تصور می کنند که خانه آنها جهان است و خانواده هر چیزی است که در آن زندگی می کند.

دکتر الوک کالکارنی ، مشاور ارشد روانپزشک در انستیتوی بهداشت روان Manas می گوید ، به ناچار ، این کودکان مجبور به مواجهه با استرس های فراوان همه گیری می شوند. “این کودکان توسط والدین مضطرب احاطه شده اند و در یک محیط غیرقابل پیش بینی و ناامن زندگی می کنند. فرصت کمی برای این نوزادان و نوزادان وجود دارد تا با دنیای خارج آشنا شوند. فقط خودش را خواهد گرفت. ما همچنین دریافتیم که کودکان تکانشی ، کم توجه و بیش فعال می شوند. این زمانها برای این مغزهای کوچک نیز چالش برانگیز و بی سابقه است. “

روانپزشکان چندین تماس وحشت از والدین کودکان بسیار خردسال دریافت می کنند. آنها برای سازگاری با جامعه دارای مشکلات اساسی هستند و باید راهی طولانی را طی کنند.

نایانا سریواتسا ، مشاور کودکان ، می گوید: این می تواند به مشکلات بزرگتر از حد انتظار تبدیل شود. “در حال حاضر کودک از حضور فرد جدید احساس آزار می کند. اگر والدین فقط بگذارند فرزندانشان فکر کنند ، فرزندانشان هرگز به دنیای خارج عادت نخواهند کرد. بنابراین والدین ابتدا باید بتدریج سعی کنند کودک را وادار به دوست شدن با سایر کودکان همسن خود و شاید همسایه کند و سپس صبح زود یا دیر وقت که جمعیت کمتری دارد راه رفتن را شروع کنند. وی گفت: “این مدت زمان طولانی و صبر زیادی طول خواهد کشید ، اما زمان به گونه ای است که گزینه دیگری وجود ندارد.”

همه آخرین اخبار ، اخبار فوری و اخبار ویروس کرونا را اینجا بخوانید

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *