راپیدهای مهاجر از آفریقا به اسپانیا راه می یابند


راپیدهای مهاجر از آفریقا به اسپانیا راه می یابند
راپیدهای مهاجر از آفریقا به اسپانیا راه پیدا می کنند اعتبار تصویر: پاول کوزنیار ، ویکی پدیا

روزهای مهاجرتی سفر خطرناک خود را از آفریقا به اسپانیا برای تولید مثل انجام می دهند

هزاران سوئیفت در حال حاضر از طریق قاره آفریقا به شبه جزیره ایبری راه پیدا می کنند تا به مناطق تولید مثل قدیمی خود در اسپانیا بازگردند. پرندگان کوچک ، که متأسفانه جمعیت آنها به طور جدی در حال کاهش است ، هزاران کیلومتر از بیابان ها ، رشته کوه ها و دریاها را پشت سر می گذارند تا پس از زمستان گذرانی در مناطق گرم آفریقا ، فصل تولید مثل خود را در اینجا بگذرانند.

علاوه بر فصل تولید مثل ، سرعتهای سریع بیشتر عمر خود را در هوا ، ماهها بدون فرود می گذرانند. این پرندگان کوچک پویا می توانند حداکثر سرعت خود را به 100 کیلومتر در ساعت برسانند و 12 سال عمر کنند و در طول زندگی خود حدود 144000 کیلومتر را طی کنند.

“در حال حاضر ، یک سریع می تواند از صحرا در جهت ساختمانی که در آن زندگی می کنیم عبور کند، همان سقفش که سالهاست به عنوان همسایه گمنام جامعه ما صادقانه در حال تکثیر است. این سفر توسط پرستوهایی که زنبورها را می خورند و یک لیست طولانی از پرندگان است که پس از ماه ها به آفریقا باز می گردند ، و اعلام می کنند که پایان زمستان در یک سفر هماهنگ برای هزاران سال اعلام می شود ، به طوری که ورود آنها با آب و هوا دقیقا همزمان می شود. لوئیس مارتینز ، یک تکنسین تنوع زیستی در محیط شهری / BirdLife گفت.

با این حال ، جمعیت سریع در سالهای اخیر با کاهش نگران کننده ای روبرو بوده است ، داده های حاصل از برنامه نظارت بهار SEO / BirdLife نشان می دهد که تعداد افراد سریع عادی در اسپانیا در 22 سال گذشته حدود 27.2٪ کاهش یافته است.

آقای مارتینز گفت: “روزه سریع به لیست طولانی پرندگان معمولی می پیوندد که همیشه در محله ها و شهرهای ما که از کاهش جمعیت رنج می برند ما را همراهی می کنند.”

وی افزود: “این واقعیت که ما شاهد گنجشک کمتری ، پرستو یا کماندار کمتری هستیم حکایت نیست ، بلکه یک زنگ خطر واضح و روشن است که ما با یک بحران زیست محیطی بی سابقه روبرو هستیم که باید ما را مجبور به تجدیدنظر در رابطه خود با طبیعت کند.”

______________________________________________________________

از اینکه وقت خود را برای خواندن این مقاله در اخبار “تندروی های مهاجرت از آفریقا به اسپانیا می گذرانند” متشکریم. برای اخبار روز بیشتر انگلیس ، اخبار روز اسپانیا و اخبار جهانی ، از صفحه اصلی اخبار هفتگی یورو دیدن کنید.Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *