سبی دستورالعمل های ارزیابی ارزش اوراق بهادار را با گزینه های چند گزینه ای تنظیم می کند

[ad_1]

تنظیم کننده بازار سرمایه Sebi در روز جمعه چارچوب جدیدی را برای ارزیابی اوراق بهادار با گزینه های سهام چندگانه موجود در صندوق های سرمایه گذاری ارائه داد. چارچوب جدید از اول اکتبر 2021 ، هیئت بورس و اوراق بهادار هند (سبی) در بخشنامه ای اعلام کرد.

با توجه به ارزیابی اوراق بهادار با گزینه های خرید چندگانه موجود “ab-initio” ، جایی که گزینه ارزشگذاری در ارزیابی اوراق بهادار توسط آژانس ارزیابی در نظر گرفته می شود ، سبی تصمیمی را براساس توصیه کمیته مشورتی خود اتخاذ کرده است در صندوق های سرمایه گذاری مشترک چارچوب ، اگر گزینه خرید توسط صندوق سرمایه گذاری مشترک انجام نشود ، در حالی که استفاده از گزینه اختیار به نفع این طرح است ، شرکت های سهام باید عدم استفاده از چنین گزینه ای را برای آژانس های ارزیابی ، AMC توجیه کنند سبی گفت ، هیئت مدیره (شرکت مدیریت دارایی) و معتمدان.

توضیحات باید در تاریخ قبل یا قبل از آخرین دوره اعلامیه ارائه شود. آژانس های ارزیابی گزینه های دیگری را برای ارزیابی ارزش اوراق بهادار در نظر نمی گیرند. تنظیم کننده گفت ، گزینه بازگشت “به نفع طرح” در نظر گرفته می شود که بازده قیمت ارزشیابی ، بدون توجه به گزینه ارزشگذاری ، از بازده قراردادی یا نرخ سود 30 واحد پایه بیشتر باشد ، ساندیپ باگلا ، مدیرعامل Trust AMC گفت ، این حرکت اطمینان خواهد داد که مدیران صندوق از نظرات خود به درستی استفاده می کنند و صندوق را به طور مناسب مدیریت می کنند.

“این دستورالعمل های عملیاتی Sebi تضمین می کند که صندوق های سرمایه گذاری دارای سیستم های مناسبی برای تقویت تیم مدیریت صندوق هستند ، گزینه پیش بینی شده در دسترس است و آنها باید در مورد استفاده یا عدم استفاده از گزینه که برای دارندگان طرح مفید است تصمیم بگیرند.” او افزود.

همه آخرین اخبار ، اخبار فوری و اخبار ویروس کرونا را اینجا بخوانید

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *