قضات باید از طریق تصمیمات و دستورات دادگاه صحبت کنند و دستورات شفاهی صادر نکنند: SC

[ad_1]

دیوان عالی کشور روز سه شنبه گفت که قضات باید از طریق تصمیمات و دستورات خود صحبت کنند و نباید دستورالعمل شفاهی صادر کنند ، زیرا این بخشی از سوابق دادگاه نیست و باید از آن اجتناب شود. دیوان عالی گفت عنصر پاسخگویی قضایی در جایی که رژیم های شفاهی غالب هستند از بین می رود و این یک سابقه خطرناک ایجاد می کند و غیرقابل قبول است.

هیأتی از قضات ، DY Chandrachud و آقای شاه ، در حکمی تجدیدنظرخواهی از حکمی که دادگاه عالی گجرات صادر کرد و حکم شفاهی مبنی بر دستگیری متهمان در پرونده کلاهبرداری و نقض مجرمانه اعتماد را صادر کرد ، اظهاراتی کردند. “مشاهدات شفاهی در دادگاه در جریان گفتگوی قضایی است. متن دستور کتبی آن چیزی است که اجباری و قابل اجرا است. صدور دستورالعمل های شفاهی (احتمالاً برای دادستان) محدود کردن دستگیری جزء سوابق دادگاه نیست و باید از آن اجتناب شود. “نیمکت گفت.

دیوان عالی کشور اظهار داشت که رویه ای که دیوان عالی کشور برای صدور دستورالعمل شفاهی برای محدود کردن دستگیری متهم اول انجام داد ، غیرقانونی بود. دیوان عدالت اظهار داشت که اگر دیوان عالی کشور بر این عقیده است که باید به مدافعان طرفین فرصت بررسی امکان توافق داده شود و بر این اساس حفاظت موقت در برابر دستگیری اعطا شود ، باید حکم خاصی از دادگاه صادر شود. صادر شود لازم است دیوان عالی کشور گفت که در صورت عدم حکم دادگاه ، افسر تحقیق کننده دارای سابقه رسمی از دیوان عالی کشور نخواهد بود که بر اساس آن باید دستگیری متوقف شود. دیوان عالی کشور اظهار داشت که اجرای عدالت کیفری یک امر خصوصی بین متقاضی و متهم نبوده ، بلکه بر منافع گسترده تر دولت در حفظ نظم و قانون و همچنین منافع عمومی در قداست اداره عدالت کیفری تأثیر می گذارد.

دادگاه گفت که قضات از طریق تصمیمات و دستورات خود صحبت می کنند و متن نوشته شده قابل اعتراض است. در این بیانیه آمده است که قضات و همچنین کارمندان دولتی که انجام می دهند مسئول اعمال خود هستند. دادگاه عالی در حال رسیدگی به فرجام خواهی سالیمبای حمیدبای منون است که مطابق بند 482 قانون آیین دادرسی کیفری به دیوان عالی کشور مراجعه کرده است تا FIR ارائه شده علیه وی را طبق بندهای 405 (نقض اعتماد) ، 420 (کلاهبرداری) کنار بگذارد. ) ، 465 (جعل) ، 467 (جعل ضمانت ارزشمند ، وصیت نامه و غیره) ، 468 (جعل کلاهبرداری) و 471 (استفاده به عنوان سند جعلی واقعی یا پرونده الکترونیکی) قانون مجازات هند. منون در جریان رسیدگی به پرونده ای در دادگاه عالی دستگیر شد.

هنگامی که رسیدگی پس از دستگیری آغاز شد ، دیوان عالی کشور بر این عقیده بود که باید به وکیل طرفین فرصت بررسی امکان توافق داده شود و بر این اساس حفاظت موقت در برابر دستگیری اعطا شد.

آخرین اخبار ، آخرین اخبار و اخبار کرونا را اینجا بخوانید

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *