“قهرمان” جوان انگلیسی که حمله سایبری جهانی را متوقف کرد اخبار جهان


مارکوس هاچینز یا Malware Tech ، همانطور که در توییتر او را صدا می کنند ، یک جوان 22 ساله است که به خاطر شاهکار خود در جلوگیری از گسترش ویروس رایانه ای معروف به WannaCry در سراسر جهان خبرساز شده است و پس از یک شب بی خوابی ، با بی احتیاطی از آن جلوگیری کرد. 100 هزار کامپیوتر دیگر را آلوده کرد.

[Empresas se preparan por amenaza persistente de ciberataque]

نام این قهرمان جوان به آژانس امنیت دیجیتال انگلیس (مرکز ملی امنیت سایبری) رسیده است ، که از معرفی وی به عنوان مشاور ویژه در برابر “هکرها” دریغ نکرد.

مارکوس ، که عاشق موج سواری ، پیتزا و بازی Pokemon است ، هرگز به دانشگاه نرفته است و مطالعه خود پس از علاقه به کامپیوتر و کنترل والدین ، ​​که مانع دسترسی او به برخی از وب سایت های بازی در او شد ، شروع شد. همین امر باعث شد که وی از دانش آموز بد در مدرسه به یک متخصص فیلترهای امنیتی برود ، موضوعی که در وبلاگ خود به آن می پردازد.

سهم مارکوس که توسط یکی از همکارانش در دنیای کامپیوتر به عنوان “یکی از باهوش ترین و با استعدادترین پسران” توصیف شد ، باعث شد که وی به استخدام Kryptos Logic درآید ، یک شرکت مستقر در لس آنجلس که او را به مقر خود در کالیفرنیا دعوت کرد. بعد از شکوه ناگهانی او

این دانشمند جوان کامپیوتر با پدر و مادرش در دوون انگلیس زندگی می کند ، یک برادر کوچک تر دارد و از اتاق خواب خود با چهار صفحه نمایش ، iMac و انواع وسایل کار می کند. از آنجا که وی فهمید هر بار که کامپیوتر را آلوده می کند ، ویروس سعی در اتصال به یک آدرس وب ثبت نشده دارد ، می تواند جلوی پیشرفت ویروس کامپیوتر را بگیرد. مارکوس تصمیم گرفت این دامنه را با قیمت 10.69 دلار ثبت کند و این اتفاقاً باعث فعال شدن “kill switch” ، کدی خود ویرانگر برای ویروس شد ، کاری که “هکرها” گاهی اوقات در صورت کنترل نشدن حمله انجام می دهند.

[Ciberataque mundial: Seis preguntas para entender lo sucedido]

مارکوس اعتراف می کند که به خصوص پس از فاش شدن هویت خود از عواقب آن می ترسد. از زمان توقف WannaCry ، او در مدت سه روز فقط پنج ساعت خوابیده است. “در آینده ، اگر کسی بخواهد انتقام بگیرد ، در چند ثانیه هویت من را پیدا می کند. اگر آنها بدانند که در کجا زندگی می کنم ، می توانند برای من هر کاری انجام دهند. ” مارکوس وبلاگ نویس دیگری را می شناسد که تهدید به مرگ توسط هکرها شده است. وی افزود: “بدیهی است كه ما در مورد آدمهای بد صحبت می كنیم و آنها از آنچه من انجام دادم خوشحال نخواهند شد.”

علاوه بر این ، Malware Tech اشاره کرد که خطر ابتلا به ویروس همچنان ادامه دارد.

“در آغاز هفته فرصت های زیادی برای حمله جدید وجود دارد. سعی خواهم کرد همه را آگاه کنم. “

[Por qué expertos creen que otro ciberataque puede ser inminente]

منبع: آنلاین

آخرین اخبار از جهان …Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *