موارد ممنوعه که توسط سازندگان آتش بازی به عنوان ترقه سبز استفاده می شود: SC

[ad_1]

دهلی نو: دیوان عالی آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که تحت پوشش ترقه های سبز ، اجناس ممنوعه توسط تولیدکنندگان ترقه استفاده می شود و تأکید کرد که دستور قبلی آن مبنی بر ممنوعیت ترک های ترک باید توسط هر ایالتی اجرا شود. یک تیم قضات ، آقای شاه و عس بوپانا ، گفتند که دیوان عالی کشور با این جشن مخالف نیست ، اما به قیمت جان سایر شهروندان نیست.

این جشن به معنای استفاده از ترقه های قوی نیست ، می تواند با “فولجادی” و موارد مشابه باشد ، که سر و صدا ندارند. “دستور قبلی ما باید توسط هر کشوری رعایت شود. علیرغم این که ممنوعیت خاصی برای کراکرهای مشترک وجود دارد ، اگر به یک کشور یا شهر یا در تعطیلات می روید ، ترقه های مشترک به طور آشکار در بازار موجود است.

“سفارش ما باید محترم شمرده شود. این یک محتوا یا محتوای دیگر نیست. این آشکارا در بازار به فروش می رسد و مردم از آن استفاده می کنند. ما می خواهیم بدانیم آیا ممنوعیتی وجود دارد ، چگونه در بازارها موجود است ، “در آغاز جلسه ، وکیل ارشد گوپال سنکرانارایانان ، که در برابر خواهان آرجون گوپال ظاهر شد ، ادعا کرد که آنها بر اساس گزارش CBI بیانیه اضافی سوگند یاد کرده اند و آنچه رخ داده است واقعاً بسیار نگران کننده است.

وکیل ارشد دوشانت دیو ، که عضو انجمن تولیدکنندگان ترقه است ، می گوید این صنعت باید طبق پروتکلی که دولت صادر کرده است ، فعالیت کند. دیو گفت: “این یک صنعت سازمان یافته است. حدود پنج هزار خانواده به ما وابسته هستند. تا کنون ، سیواکاسی نگران است ، ما همه اقدامات احتیاطی را انجام می دهیم.”

دیوان عالی گفت که مشکل اصلی در اجرای دستوراتی است که صادر کرده است. “آیا پاسخ سازندگان را دیده اید؟ آنچه آنها می گویند بسیار شگفت آور است. آنها می گویند وقتی مشخص شد که مقدار زیادی نمک باریم خریداری کرده اند ، باید در یک خانم ذخیره شود ، اما برای تولید استفاده نشود.” نیمکت گفت که نشان دهند که از او محافظت می کنند. “

وکیل ارشد راجیو دوتا گفت اگر یک یا دو تولید کننده دستورات را نقض کنند ، کل صنعت نباید متضرر شود. دیوان عالی از طرفین خواسته تا نسخه ای از اظهارات متقابل ارائه شده در پاسخ به گزارش CBI را مبادله کنند و این س forال را برای استماع در 26 اکتبر منتشر کردند. دادگاه اجلاس پیشتر گفت که گزارش CBI در مورد استفاده از مواد شیمیایی سمی در تولید ترقه ها بسیار جدی است و به نظر می رسد که “prima facie” دستورات دادگاه در مورد استفاده از باریم و برچسب زدن آتش بازی را نقض کرده است.

اشاره شد که تولیدکنندگانی مانند آتش بازی هندوستان و آتش بازی استاندارد باریم را به مقدار زیاد خریداری می کنند و از این مواد شیمیایی در آتش بازی استفاده می کنند. در 3 مارس 2020 ، دیوان عالی به مدیر مشترک CBI در چنای دستور داد تا تحقیقات مفصلی را انجام داده و ظرف شش هفته گزارش نقض ادعاهای قبلی دادگاه توسط تولیدکنندگان ، با استفاده از مواد ممنوعه و برچسب گذاری نامناسب محصولات آنها مغایر با دستورالعمل ها را اعلام کند. این دادگاه

زمانی که وکیل ارشد گوپال سنکرانارایانان گفت که تهیه کنندگان آشکارا حکم دادگاه را نقض می کنند ، او نگاه شدیدی به این موضوع داشته است. دیوان عالی به شش تولید کننده دستور داده است دلیل عدم مجازات آنها را به دلیل بی توجهی به سفارشات خود نشان دهند.

مجلس شورای ملی گفت که نمی تواند حق زندگی سایر شهروندان تحت عنوان اشتغال را در نظر بگیرد در حالی که ممنوعیت استفاده از ترقه را در نظر می گیرد و تمرکز اصلی آن بر حق زندگی شهروندان بی گناه بود. دادگاه بدوی قبلاً از اعمال ممنوعیت کامل فروش ترقه جلوگیری کرده بود و اعلام کرده بود که فروش فقط از طریق معامله گران مجاز انجام می شود و فقط ترقه سبز قابل فروش است. فروش آنلاین ترقه ها کاملاً ممنوع است.

این حکم در پاسخ به درخواست ممنوعیت تولید و فروش ترقه در سراسر کشور برای محدود کردن آلودگی هوا صادر شد. در گذشته ، دیوان عالی کشور گفته بود که هنگام تصمیم گیری برای ممنوعیت ترقه ، رعایت حق اساسی معیشت تولیدکنندگان ترقه و حق سلامتی بیش از 1.3 میلیارد نفر در کشور ضروری است.

به

آخرین اخبار ، آخرین اخبار و اخبار کرونا را اینجا بخوانید. ما را دنبال کنید در فیس بوک،، توییتر و تلگرامبه[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *