موج سوم Covid: چه زمانی از راه می رسد ، آنچه دولت گفته و کودکان خطرناک هستند


دكتر رانديپ گولريا ، مدير AIIMS ، روز شنبه هشدار داد كه اگر رفتار صحيح كويد رعايت نشود و از جمعيت جلوگيري نشود ، موج بعدي عفونت ويروسي مي تواند در شش تا هشت هفته آينده به كشور وارد شود.

ترس از موج سوم در حال افزایش بود ، اگرچه اثرات موج ویرانگر دوم هند در ماه آوریل و مه هنوز باید کاهش یابد. هند شاهد عفونت های مارپیچی ، افزایش مرگ و میر ، کمبود امکانات بهداشتی و اکسیژن پزشکی در میان موارد اوج بوده است. نتیجه گیری و محدودیت های دقیق نیز در بیشتر مناطق کشور برای مقابله با فاجعه آغاز شده است.

اکنون که پرونده ها رو به زوال است و محدودیت ها در حال کاهش است ، کارشناسان نسبت به موج سوم قریب الوقوع هشدار می دهند که به گفته برخی افراد بیشتر بر کودکان تأثیر می گذارد.

چگونه باید اقدامات احتیاطی انجام شود و انتظار بعدی چیست؟ در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد موج سوم آینده Covid بدانید آورده شده است:

موج سوم چه زمانی انتظار می رود هند را لرزاند؟

پیش از این ، اپیدمیولوژیست های هندی اظهار داشتند که موج سوم COVID-19 قریب الوقوع است و احتمالاً در سپتامبر-اکتبر آغاز می شود. با این حال ، دکتر گولریا روز شنبه گفت که وی می تواند طی شش تا هشت هفته آینده تا زمانی که رفتار مناسب کوید به طور جدی و همراه با نظارت دقیق تر و نتیجه گیری های خاص منطقه در صورت جهش قابل توجهی دنبال شود ، به او حمله کند.

یک نظرسنجی اخیر رویترز بین 3 تا 17 ژوئن انجام شده است ، که در آن 40 متخصص ، از جمله پزشکان ، دانشمندان ، ویروس شناسان ، اپیدمیولوژیست ها و اساتید از سراسر جهان ، هنگامی که انتظار موج سوم را دارند ، پرسیده شد.

بیش از 85٪ از پاسخ دهندگان یا 21 از 24 اظهار داشتند که موج بعدی تا ماه اکتبر آغاز می شود ، از جمله سه متخصص که پیش بینی می کنند همه گیری در ماه آگوست مجدداً آغاز شود ، در حالی که 12 نفر دیگر احتمال می دهند که در ماه سپتامبر اعتصاب کند. سه کارشناس دیگر گفتند که موج سوم ممکن است بین ماه های نوامبر و فوریه باشد.

آیا برای کودکان کشنده خواهد بود؟

مقامات بهداشتی و دکتر گولریا بارها گفته اند که هیچ مدرکی دال بر تأثیر بیشتر کودکان در موج بعدی عفونت وجود ندارد.

با این حال ، برخی از کارشناسان معتقدند که موج قریب الوقوع می تواند برای کودکان کشنده تر باشد. در نظرسنجی انجام شده توسط رویترز ، تقریباً دو سوم از متخصصان پرسیدند که آیا کودکان و افراد زیر 18 سال در یک موج سوم بالقوه بیشتر در معرض خطر هستند یا نه؟

دکتر پرادیپ باناندور ، رئیس بخش اپیدمیولوژی در انستیتوی ملی بهداشت روان و مغز و اعصاب (NIMHANS) گفت: “دلیل آن این است که آنها از نظر واکسیناسیون یک جمعیت کاملا بکر هستند ، زیرا در حال حاضر هیچ واکسنی برای آنها در دسترس نیست.” .

روز جمعه ، لوو آگواروال ، دبیر مشترک در وزارت بهداشت ، با پرداختن به نگرانی در مورد تأثیرات موج ویروس سوم کرونا در کودکان ، گفت: تقریباً برابر با تمام گروه های سنی بود. اما دولت از نظر آماده سازی سنگ تمام نمی گذارد. “

در یک مطالعه ، سازمان بهداشت جهانی و انستیتوی علوم پزشکی هند گفتند که موج سوم احتمالی نمی تواند به هیچ وجه بر کودکان تأثیر بگذارد. این یافته بر اساس مطالعه شیوع سرمی در پنج کشور با اندازه نمونه 10 هزار نفر انجام شده است.میزان شیوع Covid-19 در گروه سنی زیر 18 سال 55.7٪ و بالای 18 سال 63.5٪ بود.

آیا موج سوم بهتر از موج دوم کنترل می شود؟

به گفته بسیاری از متخصصان ، موج سوم Covid-19 در هند بهتر از موج دوم کنترل می شود. نظرسنجی افکار عمومی انجام شده توسط رویترز گفت که کنترل موج بهتر است زیرا تا آن زمان بسیاری از افراد واکسینه می شوند. وی افزود که تعداد موارد بسیار کمتر از مواردی است که هند در موج دوم شاهد بوده است.

دکتر گولریا گفت که موج سوم بیشتر کنترل می شود ، زیرا موارد بسیار کمتری وجود خواهد داشت ، زیرا واکسن های بیشتری تزریق می شود و درجاتی از ایمنی طبیعی از موج دوم وجود دارد.

اگرچه بسیاری از کارشناسان پیش بینی کردند که پیگیری واکسیناسیون در ماه های آینده به میزان قابل توجهی افزایش یابد ، اما آنها نسبت به رفع زودرس محدودیت ها هشدار دادند ، همانطور که برخی کشورها این کار را کرده اند.

نتیجه گیری و محدودیت ها ، هنجارهای تعیین کننده

با این حال ، برخی از کارشناسان می گویند که موج سوم ممکن است بسیار دشوار باشد. دکتر سوراندیتیت چاترجی ، مشاور ارشد بیمارستانهای آپولو هشدار داد که اگر استانداردهای ایمنی توسط مردم رعایت نشوند و در صورت نقض قانون ، اجرای سختگیرانه ای صورت نگیرد ، “ما دوباره با مشکل روبرو خواهیم شد.”

“روش کاهش موارد از بیش از 28،000 در اوج آوریل به 131 مورد گزارش دیروز ، چنان افت چشمگیری در تعداد است. و اگر قفل کردن دلیل اصلی این امر بود ، پس باید بسیار مراقب باشیم و به تدریج محدودیت ها را کاهش دهیم. “

وی ادامه داد: اما اگر افراد با استفاده نکردن از ماسک یا استفاده نامناسب از آنها یا نقض هنجارهای اجتماعی برای فاصله گرفتن سهل انگاری کنند و اگر نیروی انتظامی تحریم و اطمینان حاصل نکند که اندازه تخلفات زیاد نشود ، مطمئناً مشکلی داریم. و موج بعدی می تواند از وضعیت موج دوم بدتر باشد “.

در اواسط ماه مه ، کارشناسان پزشکی موافقت کردند که محاصره تا حد زیادی باعث کاهش تعداد موارد روزانه شده است ، در حالی که هشدار دادند که شدت موارد به همان صورت باقی مانده است. دکتر ریچا سارین ، مشاور ریه در بیمارستان Fortis در اینجا ، که به تازگی یکی از اعضای خانواده نزدیک خود را به علت کوید از دست داده است ، گفت: “تهدید موج سوم کاملاً واقعی است ، نه یک فرضیه.” “ما در ماه فوریه تهدید مشابهی داشتیم که همه تعطیلات یا مهمانی های خانگی یا معاشرت در جمع را شروع کرده بود. وی گفت: “اکنون که موج دوم این همه خسارت وارد کرده و افراد زیادی را از بین برده است ، باید درک کنیم که باید نظم و انضباط و مراقب باشیم.”

این متخصص ریه خاطرنشان کرد: در طول موج دوم ، حداقل یک عضو از هر خانه در اینجا توسط کوید آلوده شده است ، یا خانواده ها کسی را می شناسند که این شخص باشد. “ما امیدوار بودیم که مردم از موج دوم درس بگیرند ، اما به نظر نمی رسد که به اندازه افراد عادی عاقل باشیم. اگر به آن فکر نکنیم وضعیت از موج دوم بدتر خواهد شد. وی گفت: “دولت نمی تواند محاصره را برای همیشه حفظ کند ، اما ما می توانیم تنبیه کنیم و فقط در صورت لزوم بیرون برویم.”

دکتر گولریا گفت که باید یک استراتژی تهاجمی برای نظارت بر نقاط داغ و قفل های کوید در صورت جهش قابل توجه وجود داشته باشد. وی گفت: در زمانی که جهش قابل توجهی در موارد ذکر شده در یک منطقه خاص مشاهده می شود و میزان مثبت بودن آن از 5٪ فراتر می رود ، اقدامات محدود کردن و محدودیت خاص منطقه باید انجام شود.

وی گفت: “با این حال ، مسدود کردن در سطح ملی با توجه به فعالیت اقتصادی نمی تواند راه حلی (برای كنترل همه گیری) باشد.”

موج سوم برای ماهاراشترا خطرناک تر است؟

گروه ویژه دولت ماهاراشترا پیش بینی های متفاوتی برای موج سوم داشته و اوج خطرناک تری را در کشور پیش بینی کرده است. دلیل این امر تغییرات دلتا پلاس ذکر شده است. طبق پیش بینی ها ، تعداد موارد فعال Covid-19 در اوج خود می تواند به 8 لک برسد.

وی افزود: 10٪ موارد فعال احتمالاً كودكان بوده و نمی توان زمان موج را پیش بینی كرد ، زیرا بین دو موج 100 تا 120 روز فاصله وجود دارد ، اما در بعضی از كشورها 14 تا 15 هفته فرصت وجود دارد. شکاف.

دلتا نوع نگرانی

طبق یک مطالعه اخیر توسط بهداشت عمومی انگلستان (PHE) ، در مقایسه با نوع آلفا که برای اولین بار در انگلیس کشف شد ، نوع دلتا اثر واکسن Covid را کاهش می دهد. این بدان معنی است که خطر ابتلا به عفونت و عفونت مجدد بیشتر است.

مطالعه ای که توسط AIIMS و مرکز ملی کنترل بیماری (NCDC) در هند انجام شده این موضوع را تأیید می کند. مشخص شده است که نوع دلتا می تواند افراد را آلوده کند ، حتی اگر آنها کاملاً با دوزهای Covishield و Covaxin واکسینه شوند. این مطالعه همچنین نشان داد که نوع دلتا نسبت به نوع آلفا در برابر واکسن ها مقاومت بیشتری دارد.

همه آخرین اخبار ، اخبار جدید و اخبار ویروس کرونا را اینجا بخوانید

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *