نخست وزیر مودی با رهبران J&K دیدار می کند تا اقدامات آینده را تعیین کند

[ad_1]

نخست وزیر نارندرا مودی روز پنجشنبه جلسه ای مهم با 14 رهبر سیاسی در جامو و کشمیر از جمله چهار وزیر ارشد سابق برگزار کرد تا روند اقدامات آینده اتحادیه را ترسیم کند.

این جلسه اولین جلسه میان سیاستمداران مرکز و سیاستمداران جامو و کشمیر پس از لغو ماده 370 و تقسیم دولت سابق به دو قلمرو اتحادیه در آگوست 2019 است.

آمیت شاه ، وزیر کشور اتحادیه ، ستوان جامو و کشمیر مانوج سینها و آجیت دووال ، مشاور امنیت ملی از جمله حاضران در جلسه در محل اقامت نخست وزیر بودند.

چهار وزیر ارشد سابق جامو و کشمیر که در این مباحث شرکت داشتند فاروک عبدالله ، غلام نبی آزاد ، عمر عبدالله و مهوبا مفتی بودند.

فاروک عبدالله قبل از جلسه گفت: “من برنامه خود را برای جلسه حفظ می کنم و سپس با شما صحبت خواهم کرد.” رهبر NC در پاسخ به سوالی درباره اظهارات رئیس حزب PDP مبنی بر اینکه هند باید گفتگویی را با پاکستان آغاز کند ، گفت: “مهوبا جی رئیس حزب خود است. او حق صحبت دارد. من خودم را دارم. نمی خواهم بیاورم پاکستان. من با نخست وزیرمان صحبت خواهم کرد. “مهوبابا قبلاً گفته بود:” اگر هند می تواند با طالبان در دوحه (قطر) صحبت کند ، چرا با پاکستان صحبت نمی کند. ” رهبران جامو و کشمیر بدون هیچ برنامه ای برای این نشست گفتند که آنها با دیدی آزاد آمدند. دستور کار دریافت نخواهیم کرد محمد یوسف طاریگامی ، رهبر CPI (M) ، سخنگوی اتحاد شش حزب اتحادیه مردم برای اعلامیه گوپکار (PAGD) و از میان 14 رهبر دعوت شده ، گفت: ما در این جلسه شرکت خواهیم کرد تا بدانیم این مرکز چه پیشنهادهایی دارد.

همچنین PK Mishra ، دبیرکل نخست وزیر و وزیر کشور اتحادیه Ajay Bhalla نیز حضور داشتند.

همه آخرین اخبار ، اخبار جدید و اخبار ویروس کرونا را اینجا بخوانید

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *