هند و ایالات متحده قرارداد مشارکت توسعه جهانی خود را به مدت 5 سال تمدید کردند

[ad_1]

هند و ایالات متحده روز جمعه توافقنامه مشارکت توسعه ای جهانی را برای پنج سال دیگر تمدید کردند که بر اساس آن به طور مشترک به کشورهای شریک خود در زمینه های ارتباط ، تجارت و سرمایه گذاری ، بهداشت و کشاورزی پیشنهاد کمک می شود. وزارت امور خارجه گفت ، دو کشور اصلاحیه دوم اعلامیه اصول راهنما (SGP) را در زمینه همکاری های سه جانبه توسعه جهانی امضا کردند.

توافقنامه SGP در نوامبر 2014 امضا شد و اصلاحیه جدید این پیمان را تا سال 2026 تمدید می کند. “بر اساس این توافق ، هند و ایالات متحده همچنان به توسعه ظرفیت کمک به کشورهای شریک در بسیاری از بخش ها ادامه می دهند ، که عمدتا بر کشاورزی متمرکز است. تجارت و سرمایه گذاری ، تغذیه ، سلامت ، انرژی پاک و تجدیدپذیر ، توانمندسازی زنان ، آمادگی در برابر بلایا ، آب ، بهداشت ، آموزش و پرورش و ایجاد نهاد “، MEA در بیانیه ای گفت.

سفارت آمریکا گفت حزب عدالت و توسعه بین ایالات متحده و هند از ظرفیت ترکیبی دو کشور برای رسیدگی به چالش های توسعه جهانی پیش روی کشورهای منطقه و جهان به ویژه آسیا و آفریقا استفاده می کند. “مشارکت آمریکا و هند سهم بسزایی در ثبات و رفاه منطقه ای و جهانی داشته است. امروز ، دو کشور با امضای تمدید پنج ساله اعلامیه اصول راهنمای همکاری سه جانبه برای توسعه جهانی (SGP) ، بر تعهد خود تأکید کردند. “در این بیانیه آمده است.

آتول کشاپ ، کاردار هند ، تمدید این توافق را نشانه ای از هر دو طرف تعهد مشترک آنها برای رفاه جهانی توصیف کرد. وی نوشت: “به عنوان نشانه ای از تعهد مشترک ما به رفاه جهانی ، امروز ایالات متحده و هند قرارداد مشارکت توسعه جهانی ما را تمدید کردند و اهداف خود را برای برآوردن آرمان های توسعه ای کشورهای شریک ، به ویژه در آسیا و آفریقا ، تأیید کردند. #USIndiaDosti ،” توییتر.

MEA اظهار داشت که متمم دوم دامنه فعالیتهای افزایش ظرفیت را که به طور مشترک توسط هند و ایالات متحده انجام شده است ، گسترش می دهد و همچنین مکانیزمی مشورتی برای نظارت و بررسی دوساله فعالیتهای AKP ارائه می دهد. MEA در بیانیه ای اعلام کرد: “این توافق به تحقق تعهد مشترک دو ملت برای همکاری مشترک کمک می کند و ظرفیت کلی آنها را برای ایجاد مشارکت مبتنی بر تقاضا برای توسعه افزایش می دهد.”

در این بیانیه آمده است: “این همکاری سه جانبه با ایالات متحده مکمل سایر مشارکت های فعلی و آینده برای توسعه هند ، افزایش ظرفیت و کمک های فنی با کشورهای جهان است.” این توافقنامه دو روز پس از سفر آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا به هند امضا شد و طی آن دو طرف توافق کردند که همکاری های خود را در زمینه های مختلف گسترش دهند.

این اصلاحیه توسط ابهیلاشاه جوشی ، دبیر مشترک ، اداره مشارکت توسعه II در MIA و کارن کلیموسکی ، سرپرست نمایندگی آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده (USAID) در هند امضا شد.

آخرین اخبار ، آخرین اخبار و اخبار کرونا را اینجا بخوانید

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *