واکسن های ضد کووید -19 ، موثر در کاهش بیماری های شدید ، بستری شدن در بیمارستان: مطالعه لانست

[ad_1]

بر اساس یک مطالعه بزرگ که در The Lancet Infe منتشر شده است ، افراد مبتلا به ویروس SARS-CoV-2 پس از دریافت یک یا دو دوز واکسن COVID-19 نسبت به افراد واکسینه نشده شانس کمتری برای بیماری شدید یا بستری شدن در بیمارستان دارند. سهشنبه. محققان همچنین دریافتند که شانس ابتلا به کووید دراز مدت – بیماری که 28 روز یا بیشتر پس از آزمایش مثبت به طول انجامید – برای افرادی که دو دوز واکسن دریافت کرده اند نصف شد.

آنها گفتند افرادی که بعد از اولین دوز واکسن خود بیشتر در معرض یک عفونت بزرگ قرار دارند شامل افراد مسن 60 ساله و بالاتر و کسانی هستند که با بیماری های زمینه ای مانند چاقی ، بیماری قلبی ، بیماری کلیوی و بیماری ریوی زندگی می کنند. این مطالعه نشان داد که در همه گروه های سنی ، افرادی که در مناطق محروم زندگی می کنند ، مانند مناطق پرجمعیت شهری ، بیشتر احتمال دارد که به یک عفونت بزرگ دست یابند.

وی دریافت که این عوامل با عفونت پس از ایمن سازی پس از دریافت اولین دوز واکسن و قبل از دریافت دوز دوم ، بیشتر ارتباط دارند. “ما در یک مقطع بحرانی در مورد همه گیری هستیم زیرا شاهد افزایش موارد در سراسر جهان به دلیل گزینه دلتا هستیم. عفونت های پیش بینی شده انتظار می رود و این واقعیت را کاهش نمی دهد که این واکسن ها دقیقاً همان چیزی را که برای انجام آنها طراحی شده است انجام می دهند – نجات جان و جلوگیری از بیماری جدی. کلر استیوز ، نویسنده اصلی این مطالعه از کالج کینگ لندن ، انگلستان ، گفت:

استیوز گفت: “سایر مطالعات میزان مرگ و میر را تا 27 in در بیماران بستری در بیمارستان مبتلا به COVID-19 نشان می دهد. ما می توانیم با نگه داشتن افراد در وهله اول از طریق واکسیناسیون ، این تعداد را به میزان قابل توجهی کاهش دهیم.” این مطالعه نقش مهم واکسن ها را در تلاش های بیشتر برای جلوگیری از عفونت های COVID-19 برجسته می کند ، که هنوز باید شامل سایر اقدامات حفاظتی شخصی مانند استفاده از ماسک ، آزمایش های مکرر و فاصله گذاری اجتماعی باشد.

محققان از داده های خود گزارش شده از مطالعه در مورد علائم COVID در انگلستان از طریق برنامه ZOE از 8 دسامبر 2020 تا 4 ژوئیه 2021 استفاده کردند. آنها دریافتند که از بیش از 1.2 میلیون بزرگسال که حداقل یک دوز فایزر دریافت کرده اند واکسن BioNTech ، Oxford-AstraZeneca یا Moderna ، کمتر از 0.5 reported طی 14 روز از اولین دوز خود ، عفونت موفقیت آمیزی را گزارش کرده اند.

به گفته محققان ، در میان بزرگسالانی که دو دوز واکسن دریافت کرده اند ، کمتر از 0.2 درصد بیش از هفت روز پس از دوز دوم ، دچار عفونت پیشرفتی شده اند. آنها می گویند در میان کسانی که واقعاً دچار یک عفونت پیشرفته شده اند ، شانس بدون علامت بعد از یک دوز واکسن 63 درصد و بعد از دوز دوم 94 درصد افزایش می یابد.

محققان همچنین دریافتند که شانس بستری شدن در بیمارستان پس از یک یا دو دوز تقریباً 70 reduced کاهش می یابد و شانس زنده ماندن از بیماری جدی حدود یک سوم کاهش می یابد. آنها گفتند ، احتمال ابتلا به کووید طولانی مدت پس از دو دوز 50 درصد کاهش می یابد.

بیماری شدید عبارت است از داشتن پنج یا بیشتر علائم در هفته اول بیماری. به گفته افرادی که پس از یک یا دو دوز واکسن علائمی مانند خستگی ، سرفه ، تب و از دست دادن حس چشایی و بویایی داشتند ، تقریباً همه علائم کمتر از افراد واکسینه نشده گزارش شده است.

به گفته محققان ، در بزرگسالان ضعیف بالای 60 سال ، احتمال بروز عفونت پس از یک دوز واکسن تقریباً دو برابر بزرگسالان سالم است. نویسندگان برخی از محدودیت های مطالعه را تایید می کنند.

این مطالعه از داده های خود گزارش استفاده می کند و بنابراین بیماریهای همراه ، نتایج آزمایش و وضعیت واکسیناسیون ممکن است نادرست یا ناقص باشد ، و افرادی که در مناطق نیازمندتر زندگی می کنند ممکن است کمتر نمایندگی شوند. به گفته محققان ، این یافته ها ممکن است در تمام نقاط زمانی پس از واکسیناسیون ، در شرایط با نسبت های مختلف انواع SARS-CoV-2 یا در کشورهایی با برنامه واکسیناسیون متفاوت اعمال نشود.

به

آخرین اخبار ، آخرین اخبار و اخبار کرونا را اینجا بخوانید

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *