وزیر بهداشت کرالا به مردم هشدار می دهد که هنگام بازکردن م institutionsسسات ، دفاتر Post Onam هوشیارتر باشند

[ad_1]

وزیر بهداشت وین جورج ، وزیر بهداشت وین جورج ، روز دوشنبه در این باره گفت: مردم کرالا باید با توجه به تهدید موج سوم آینده کووید -19 و افتتاح موسسات و دفاتر در 24 آگوست پس از تعطیلات اونام ، در چهار هفته آینده هوشیارتر باشند. به وزیر گفت: جلسه اضطراری وزارت بهداشت صبح سه شنبه برای ارزیابی وضعیت کرالا پس از جشن های اونام تشکیل شد ، هنگامی که محدودیت های فعالیت مغازه ها و مشاغل برای محافظت از جان و معاش تجار کاهش یافت.

او گفت: “نمی توان مغازه ها را همیشه بست ، زیرا دولت باید از زندگی و معیشت خود محافظت کند.”

با این حال ، به مردم دستور داده شد که به شدت از پروتکل های COVID-19 پیروی کنند ، و اگرچه بسیاری به آن پایبند بودند ، اما در بسیاری از نقاط موارد ازدحام بیش از حد مشاهده شد.

وزیر در بیانیه ای افزود که بسیاری از مناطق این ایالت با تهدید نسخه بسیار مسری Delta روبرو هستند. “تهدید موج سوم نیز وجود دارد. به همین دلیل است که همه هنگام باز کردن موسسات و دفاتر بعد از اونام باید بسیار مراقب باشند. “

او همچنین گفت که در حالی که دولت در تلاش است تا اطمینان حاصل کند که همه واکسینه شده و ایمن هستند ، هیچکس نباید بیشتر مراقب باشد زیرا واکسینه شده است.

“مطالعات اخیر نشان می دهد افرادی که واکسینه شده اند اگر اقدامات احتیاطی را انجام ندهند مستعد ابتلا به گزینه دلتا می شوند. به همین دلیل است که همه باید توجه کنند. “

وی افزود که در انتظار موج سوم ، وزارت بهداشت در حال حاضر مقدماتی را برای قرار دادن تخت های اکسیژن و بخش های مراقبت ویژه در بیمارستان ها ، با شروع سطح تالوک و افزایش تعداد ونتیلاتورها ، آماده کرده است.

او گفت که واحدهای مراقبت های ویژه در بیمارستان های عمومی این منطقه به صورت آنلاین به دانشکده های پزشکی متصل می شوند و سیستم های درمانی کودکان گسترش می یابد تا ترس از این که کودکان واکسینه نشده اند بیشتر تحت تأثیر موج سوم قرار گیرد.

وی افزود: 490 تخت نوزاد مجهز به اکسیژن ، 158 تخت وابسته به شدت (HDU) ، 96 واحد مراقبت های ویژه برای کودکان در حال راه اندازی است و افزود که تأکید ویژه بر اطمینان از در دسترس بودن اکسیژن است.

وزیر کل گفت: این استان دارای 870 تن اکسیژن است و 33 واحد تولید کننده اکسیژن – که می تواند 77 تن دیگر گاز نجات بخش تولید کند – در اینجا راه اندازی شده است.

علاوه بر این ، دولت سیستمی برای تولید اکسیژن در بیمارستان های خصوصی ایجاد کرده است تا روزانه 13 تن اکسیژن تولید کند. “او با ارائه اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از سرایت ویروس به کودکان و بزرگسالان ، ضروری دانست که شرایط قرنطینه رعایت شود او گفت که افراد مسن و افراد مبتلا به بیماریهای مزمن بیشتر در معرض بیماری هستند و مناطق بسته مسئول شیوع COVID-19 هستند و بنابراین موسسات و ادارات باید هنگام بازگشایی هوشیار باشند.

وی افزود: اگر در هنگام غذا خوردن و شستن دست ها مراقبت نشود ، بیماری می تواند گسترش یابد. وزیر همچنین گفت که آزمایش حداکثر خواهد بود و اگر علائم سرفه ، گلودرد ، تب ، لرز ، بدن درد یا سردرد را نشان می دهید ، قبل از سفر باید از نظر COVID-19 آزمایش شوید.

وی همچنین به مردم توصیه کرد از ماسک دوگانه یا ماسک N95 برای پوشاندن مناسب بینی و دهان استفاده کنند ، حداقل دو متر بین افراد فاصله داشته باشند و دستان خود را اغلب با آب و صابون بشویند یا آنها را با مواد ضدعفونی کننده ضدعفونی کنند.

آخرین اخبار ، آخرین اخبار و اخبار کرونا را اینجا بخوانید

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *