ونزوئلا: شورش علیه نیکولاس مادورو تبدیل به خشونت می شود که 2 کشته برجای می گذارد | آمریکای لاتین جهان


کاراکاس دو نفر در روز اعتراض در روز دوشنبه درگذشتند ونزوئلا، که طی آن هزاران ونزوئلایی ساعت ها از شاهراه اصلی کاراکاس عبور کردند.

پاتریشیا دو چبالوس ، شهردار مخالف شهر سان کریستوبال ، مرکز استان تاچیرا ، مرگ دو مرد را در توییتر تایید کرد.

شهردار گفت كه یك مأمور پلیس ملی “لوئیز آلوایارس 17 ساله را در پالمیرا كشته” و یك افسر پلیس Politacira “دیگو هرناندز 33 ساله را در كاپاچیو نوئوو” در شرق سن كریستوبال ، جایی كه آنها روز دوشنبه سازماندهی شده بودند ، كشته است. اعتراضات ضد دولتی

OAS به دلیل بحران ونزوئلا در تاریخ 31 مه تشکیل جلسه خواهد داد

از طرف خود ، تارک ویلیام ساب ، نماینده دادستان ، در توییتر خود مرگ لوئیز آلواریس در پالمیرا ، تاچیرا ، در حدود 650 کیلومتری غرب کاراکاس را تأیید کرد ، بدون اینکه جزئیاتی ارائه دهد.

اعتراضات هفته های اخیر در ونزوئلا آنها 43 کشته برجای گذاشتند ، اگرچه دفتر دادستان کل 38 نفر را به رسمیت شناخت. علاوه بر این ، بیش از 800 نفر زخمی و صدها نفر بازداشت شدند.

ونزوئلا: پلیس توسط یک “تیرانداز” در حالت نشسته زخمی شد

روز دوشنبه ، در وسط بزرگراه پایتخت ، معترضین برای خواندن ، خوابیدن ، ساخت آثار هنری و توپ بازی در یک روز دیگر از اعتراضات ضد دولتی به صف افتادند.

در طول روز ، درگیری های مختلف بین معترضان و نیروهای امنیتی گزارش شد که در آن سه نفر زخمی شدند ، از جمله سه افسر پلیس در شهر والنسیا ، پایتخت ایالت کارابوبو ، که بر اثر شلیک گلوله و لاستیک از ناحیه سر ، پاها و صورت زخم برداشتند. گلوله ها در یک تظاهرات ، با جزئیات مشخص شده دادستانی کل.

مسدود شدن بزرگراه بخشی از ابتکاری به نام “کرسی بزرگ ملی” است که ائتلاف مخالف خواستار آن شده است و شامل جاده های اصلی کاراکاس و سایر شهرها طی 12 ساعت است. در 24 آوریل ، مخالفان عملیاتی مشابه را انجام دادند که تقریباً هشت ساعت به طول انجامید.

ونزوئلا: جاده ها را با صندلی های ساحلی و بازی های رومیزی مسدود کنید

خوان گونزالس ، دانشجوی روابط صنعتی ، پس از پرتاب توپ به یکی از آنها ، گفت: “همه شهروندان در خیابان ها به شیوه ای مسالمت آمیز از حقوق ما دفاع می كنند ، خواه كتابی را كه ما بیشتر دوست داریم بخوانیم یا با دوستان خود توپ بازی كنیم.” دیوارهای توزیع کننده آلتامیرا ، در ضلع شرقی بزرگراه. این دانش آموز 18 ساله در حالی که با گروهی از دوستانش بازی می کرد ، افزود: “امروز ، ما در حال تبدیل بزرگراه به پارک هستیم تا حداقل یک فضا را از این میزان صرفه جویی کنیم که به دلیل خشونت از دست داده ایم.”

در اطراف جوانان ، حدود سی نفر از هنرمندان اثری به نام “محراب بومی” به ارتفاع بیش از چهار متر برپا داشتند که با نقاشی و عکس از باکره ها ، مقدسین ، خدایان ادیان مختلف و تسبیح بزرگ تزئین شده بود. به عنوان بخشی از کار ، چندین صلیب سیاه با نام برخی از افراد کشته شده در اعتراضات اخیر در مناطق سبز توزیع کننده آلتامیرا قرار گرفت.

ونزوئلا: مخالفت خواستار گفتگو با نیروهای مسلح است

“هنریك كاپریلس” رهبر و نامزد سابق ریاست جمهوری با تأیید رهبر و ونزوئلایی خواست كه از طریق شبكه پریسكوپ در خیابانهای كاراكاس و سایر شهرها بمانند و برای “مقیاس دیگری” در تظاهرات ضد دولت آماده شوند ، “نشستن تا بیدار ماندن بدن تا شب است.” بر نیکولاس مادورو، که وی را متهم به تشویق روند تأسیس کرد تا “این رهبری فاسد در قدرت باقی بماند”. ائتلاف تظاهرات جدیدی را برای چهارشنبه ، پنجشنبه و شنبه اعلام کرد.

نیروهای امنیتی با تظاهرات خیابان های گاز اشک آور و لاستیک در کارابوبو ، تاچیرا ، مریدا و میراندا و جزیره مارگاریتا در دریای کارائیب سرکوب کردند. سازمان مجمع جنایی ونزوئلا گفت دست کم 30 نفر در این اعتراضات امروز دوشنبه دستگیر شدند.

کاپریلس اعضای دولت و مشاوران دولت را محکوم کرد که در اواسط هفته گذشته با گروهی از مقامات ارشد برای گفتگو درمورد مجلس م discussسسان و بررسی برکناری دادستان کل لوییز اورتگا دیاز ، که در اواخر ماه مارس از دولت کناره گیری می کرد ، ملاقات کردند. محکوم کردن پاره شدن رشته مشروطه و نقض مگنا کارتا در پی برخی احکام دادگاه عالی علیه کنگره. گفته می شود که پس از برکناری دادستان دولت ، بیش از 100 معترض غیرنظامی به دادگاه های نظامی منتقل شدند.

ونزوئلا: مادران علیه سرکوب پلیس راهپیمایی می کنند

از زمان آغاز تظاهرات در اواخر ماه مارس ، مادورو هیچ فرصتی برای تسلیم خواسته های بخش های مخالف در مورد انتخابات عمومی ، آزادی زندانیان سیاسی ، افتتاح کانال بشردوستانه و احترام به شورای ملی ابراز نکرد. ، با اکثریت مخالف.

در اوایل این ماه ، مادورو فراخوان مجمع ملی موسسان را برای تهیه پیش نویس قانون اساسی به جای قانون اساسی محبوب شده توسط رئیس جمهور وقت هوگو چاوز در سال 1999 به شورای ملی انتخابات ارائه داد. این هفته ، دولت جلسات خود را با بخشهای مختلف روند تأسیس ادامه خواهد داد جمعه گذشته اعلام شد.

منبع: APRelated Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *