پایان چرخه: یک ماه و نیم بدون تیرهای کوبایی در فلوریدا اخبار جهان

[ad_1]

مقامات فلوریدا هیچ کس را دستگیر نکرده اند تیرهای کوبا، پدیده ای که پایان یک چرخه در تاریخ مهاجرت جزیره است پس از آنکه دولت باراک اوباما مزایای مردم جزیره را از بین برد.

کوبا با همه چیزهایی که به او داده شده هیچ امتیازی نداده است. »

گارد ساحلی ایالات متحده روز دوشنبه اعلام کرد تیرهای کوبا در دریا در ماه آوریل و تا کنون در این ماه گرفتار نشده است.

“0” در گزارش گارد ساحلی بیش از یک تغییر نمادین نسبت به سال گذشته است ، زمانی که مقامات برای مثال 512 تیر در آوریل و 503 در ماه مه کشف کردند.

ناپدید شدن آشکار این نوع مهاجر ، که با قایق های دستی از جزیره خارج شد و در سفرهای خطرناک به فلوریدا جان خود را به خطر انداخت ، به این دلیل است که باراک اوباما سیاستی را حذف کرد که به کوبایی ها مزیت مهاجرت قبل از تحویل قدرت می داد.

سیاست موسوم به “خشکی پا ، پای خیس” به کوبایی هایی که به طور نامنظم به ایالات متحده می رسند اجازه می دهد به محض لمس زمین.

از امروز دوشنبه ، گارد ساحل 309 تیر را رهگیری کرده است که بیشتر آنها در ژانویه است. در همین حال ، از ژانویه تا مه سال گذشته ، نگهبان 1777 تیر را از دریا جمع کرد. در سال 2015 ، 900 نفر نیز برای همین مدت وجود داشته است.

این افزایش در سال 2016 به دلیل کوبایی ها است ، که می ترسند دولت ایالات متحده مزیت های مهاجرتی آنها را به عنوان بخشی از برقراری روابط بین واشنگتن و هاوانا در سال 2015 از بین ببرد.

خورخه دوانی ، مدیر انستیتوی دانشگاه بین المللی مطالعات کوبا در فلوریدا ، به خبرگزاری فرانسه گفت: “این یک تغییر چشمگیر در مهاجرت مدرن کوبا است.”

وی گفت: “این چرخه ای است كه درست هنگامی كه سیاست” خشكی پا ، پاهای خیس “در سال 1995 آغاز شد ، جایی كه تعداد زیادی كوبایی به دریا می پریدند یا به دنبال گزینه های دیگری برای رسیدن به قلمرو كوبا بودند ، پایان یافت و آغاز شد. و به قانون سازگاری کوبا پایبند باشید. “

“تغییر چشمگیر”

“خشکی پاها ، پاهای خیس” نتیجه اصلاحیه قانون سازگاری کوبا در سال 1995 است که در ابتدا در سال 1966 در اوج درگیری های ایدئولوژیک جنگ سرد توسط ایالات متحده تصویب شد.

بر اساس این قانون ، کوبایی هایی که وارد ایالات متحده شدند تنها یک سال پس از ورودشان اقامت دائم دریافت کردند.

با اصلاحیه 1995 که توسط بیل کلینتون ، رئیس جمهور وقت رایج شد ، کوبایی هایی که موفق به رسیدن به قاره در ایالات متحده شدند نیز می توانند از این قانون بهره مند شوند. از طرف دیگر ، اگر در دریا گرفتار می شدند ، به کشورشان بازگردانده می شدند.

دوانی توضیح داد: “این قانون هنوز در حال اجرا است ، اما دیگر تاثیری که می گذارد ندارد ، زیرا اجازه نمی دهد کوبایی هایی که ویزا ندارند به ایالات متحده برسند.” “اکنون فقط کسانی که ویزای مهاجرت دارند می توانند از قانون تعدیل بهره مند شوند.”

به گفته این کارشناس ، تعداد مهاجران کوبایی که به ایالات متحده می رسند می تواند نصف شود و به 20 تا 30 هزار نفر در سال برسد.

اوباما روز 12 ژانویه ، روزهای قبل از تحویل قدرت به دونالد ترامپ در 20 ژانویه ، سیاست “پاهای خشک ، خیس پا” را لغو کرد. از آن زمان ، گارد ساحلی فقط 113 تیر را به کشور خود برگردانده است.

در همین مدت سال گذشته (12 ژانویه تا 10 مه) ، گارد ساحلی منطقه هفتم 939 مهاجر کوبایی را به باهیا دی کوباناس ، در سواحل شمال غربی جزیره کمونیست ، به کشور خود بازگرداند.

براساس مرکز نیروی دریایی اسپانیا پیو ، در 10 ماه اول مالی 2016 ، 46635 کوبایی وارد ایالات متحده شدند که بیش از 43159 کل برای سال مالی 2015 است.

این تعداد بیش از 36700 نفر است که با قایق هایی به اصطلاح مهاجرت کرده اند. “بحران با پیشخوان” از سال 1994

امروز یک میلیون و 800 هزار آمریکایی کوبایی در ایالات متحده زندگی می کنند که بیشتر آنها در فلوریدا هستند.

منبع: خبرگزاری فرانسه

آخرین مورد را در جهان مشاهده کنید …[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *