پلیس دهلی پیشنهاداتی در مورد امنیت دادگاه ارائه می دهد ، HC از دیگران می خواهد گزارش دهند

[ad_1]

پلیس دهلی روز سه شنبه به دادگاه عالی دهلی گفت که با توجه به تیراندازی اخیر که منجر به کشته شدن سه نفر در دادگاه روهینی در اینجا شد ، پیشنهاداتی را برای حفظ امنیت در دادگاه ها ارائه کرده است. تیمی از رئیس DN پاتل و قاضی Jyoti Singh از سایر ذینفعان ، از جمله مرکز ، دولت دهلی و انجمن های مختلف وکلای دادگستری ، خواستند تا پیشنهادات خود را نیز در دستور قرار دهند.

به گفته کمیته محاکمه ، سایر پاسخ دهندگان گزارش یا بیانیه ای را در مورد بیانیه پیشنهادهایی که باید در دستورالعمل ما برای ایمنی وکلای دادگستری و سایر افرادی که در دادگاه های دهلی حاضر می شوند ، قرار دهند و لیست جلسه بعدی 12 اکتبر را ذکر کنند. چتن شارما ، وکیل مدافع دیگر ، نماینده مرکز و پلیس دهلی ، گفت که پلیس پیشنهادات خود را در این مورد ارائه کرده است.

دادگاه همچنین نامه های جدیدی را به کانون های مختلف وکلا در اینجا ارسال کرده و از آنها خواسته است تا گزارشات خود را ارائه دهند. پس از تیراندازی در دادگاه روهینی در 24 سپتامبر ، دادگاه عالی در 30 سپتامبر دادخواست امنیت در دادگاه های پایتخت ملی را آغاز کرد.

دادگاه گفت که به استقرار کافی و م ofثر تعداد کافی از افسران پلیس در دادگاه ها نیاز است. پلیس دهلی در گزارش وضعیت خود ، ارائه شده توسط وکیل دائمی دولت دهلی ، سانتوس کومار تریپاتی ، پیشنهادات متعددی از جمله استفاده از فناوری برای به حداکثر رساندن و حضور فیزیکی طرفین در شرایط شدید و اقناعی ارائه داد.

همچنین بیان می شود که شناسنامه وکلای ورودی به محوطه دادگاه باید بررسی شوند و تنها وسایل نقلیه مجاز پس از بررسی مناسب با تجهیزات امنیتی در محل مجاز می شوند. پلیس همچنین گفت که دستگاه های امنیتی نصب شده در دادگاه ها منسوخ شده و با نظارت تصویری و مانیتورهای با وضوح بالا ، اسکن 360 درجه خودرو با دستگاه خواننده RF / بارکد خوان ، اسکنرها و کیف های چمدان ، اسکنرهای انفجاری و تأیید NDPS جایگزین آنها می شود.

نماینده این مرکز آجی دیگپول ، وکیل دائمی دولت مرکزی بود. دیوان عالی پیش از این اخطاریه ای را به پلیس دهلی ، دولت دهلی و دولت مرکزی و همچنین دادگاه دادگاه عالی دهلی ارسال کرده و دستور داده بود که پیشنهاداتی در قالب یک سوگندنامه یا گزارشی در مورد حفظ امنیت ارائه شود. در دادگاه ها این هیئت گفته بود که نیاز به یک سیستم برای ورود روان به دادگاه ها ، نصب فلزیاب ها ، سیستم نظارت بر خودرو ، دوربین های نظارت تصویری در نقاط استراتژیک و آموزش مناسب پرسنل پلیس و همچنین جلسه منظم همه سهامداران. به گفته مقامات ، جیتندرا گوگی ، گانگستر زندان و دو مهاجمش که خود را به عنوان وکیل معرفی می کردند ، در 24 سپتامبر در یک دادگاه در روهینی در یک تیراندازی دراماتیک کشته شدند که در آن پلیس نیز به انتقام گلوله شلیک کرد.

ویدئویی از این حادثه نشان داد که پلیس و وکلای پلیس هنگام شلیک گلوله در اتاق 207 وحشت زده اند. این دو فرد مسلح که لباس وکیل پوشیده اند ، مظنون به عضویت در باند رقیب تیلو هستند.

در 24 سپتامبر ، رئیس دادگستری هند NV Ramana نگرانی عمیق خود را از تیراندازی در دادگاه شلوغ روهینی ابراز کرد و در این زمینه با رئیس دادگستری دهلی صحبت کرد و به او توصیه کرد تا با پلیس و حرفه حقوقی صحبت کند تا از عملکرد دستگاه اطمینان حاصل شود. دادگاه تحت تأثیر قرار نمی گیرد در 28 سپتامبر ، قاضی ریها پالی به درخواست وکیل دادگستری به شورای پلیس و وکلای دهلی نامه ارسال کرد و گفت که موضوع امنیت در دادگاه های منطقه ای در پایتخت کشور فوری است ، زیرا وکلا نیز می توانند قربانی حوادثی مانند تیراندازی در دربار روحینی.

به

آخرین اخبار ، آخرین اخبار و اخبار کرونا را اینجا بخوانید. ما را دنبال کنید در فیس بوک،، توییتر و تلگرامبه[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *