پوتین: “ترساندن کره شمالی را متوقف کنید.” آسیا جهان

[ad_1]

رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین وی شلیک موشک جدید کره شمالی را “ضد مثمر و خطرناک” در روز دوشنبه خواند ، اما همچنین خواستار توقف “ترساندن کره شمالی” شد و خواستار راه حل صلح آمیز شد.

“ما به شدت مخالف گسترش باشگاه هسته ای هستیم ، از جمله به نفع کره شمالی هستیم. […] ما مخالف هستیم و این شلیک را ضد تولید ، مضر و خطرناک می دانیم “. ولادیمیر پوتین در یک کنفرانس مطبوعاتی در پکن ، جایی که او در مجمع جاده ابریشم جدید شرکت کرد.

وی افزود که آزمایش های هسته ای پیونگ یانگ “غیرقابل قبول” است ، اما تأکید کرد که “ما باید ارعاب کره شمالی را متوقف کنیم و برای این مشکل راه حل مسالمت آمیز پیدا کنیم”.

طبق گفته ارتش کره جنوبی ، پیونگ یانگ یک موشک بالستیک به نام هواسونگ 12 شلیک کرد که قبل از غرق شدن در دریای ژاپن حدود 700 کیلومتر مسافت را طی کرد. پس از شروع ، ولادیمیر پوتین و همتای چینی وی ، شی جین پینگ ، “نگرانی” خود را در مورد “افزایش تنش” نشان دادند.

در مسکو ، وزارت دفاع گفت این موشک که 500 کیلومتر از سواحل روسیه سقوط کرده است “هیچ خطری” برای این کشور ندارد.

رئیس کرملین گفت: “در مورد این پرتاب ، بلافاصله پس از اجرای آن ، وزیر دفاع (سرگئی شویگو) به من اطلاع داد … این خطری برای ما ایجاد نمی کند.”

از سوی دیگر ، دولت آمریکا روز گذشته هشدار داد کره شمالی که آخرین آزمایش موشک بالستیک وی راهی برای گفتگوی احتمالی نیست.

کاخ سفید بیانیه ای صادر کرد و گفت که این “تحریک” اخیر رژیم کیم جونگ اون باید “به عنوان فراخوانی از همه ملت ها برای اعمال تحریم های بسیار شدیدتر” باشد.

بر اساس بیانیه ستاد مشترک ارتش کره جنوبی ، این موشک از شهر کوسونگ ، در شمال غربی کشور پرتاب شد و قبل از ورود به آبهای دریای ژاپن بین 700 تا 800 کیلومتر مسافت را طی کرد.

منبع: آژانس ها

آخرین اخبار از جهان …[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *