کره شمالی: کیم جونگ اون نوید آزمایش های موشکی بیشتری را می دهد آسیا جهان


سئول کره شمالی روز دوشنبه گفت که او موفق شده است یک “موشک میان برد” را پرتاب کند که قادر به حمل کلاهک هسته ای در آخر هفته است. کارشناسان خارجی موافقت کردند که پرتاب پیشرفت تکنولوژیکی چشمگیری را نشان می دهد ، زیرا موشک بالاتر و طولانی تر از هر تلاش قبلی پرواز می کند.

علی رغم احکام سئول ، توکیو و واشنگتن ، رهبر کره شمالی کیم جونگ اون وی در سرخوشی به سر می برد ، وعده آزمایش های موشکی بیشتری را می داد و هشدار می داد که کشورش اکنون قادر است به پایگاه های قاره ایالات متحده و ایالات متحده در آسیا و اقیانوسیه برسد.

پوتین: “ترساندن کره شمالی را متوقف کنید”

گرچه باید سخنان کره شمالی را با کمی تردید گوش داد ، دهه ها تهدید به کاهش سئول به “دریای آتش” بود ، اما واقعه روز یکشنبه ، اگر تأیید شود ، گام مهمی در جهت هدف کره شمالی برای داشتن موشکی است که دارای کلاهک هسته ای است و توانایی دستیابی به سرزمین اصلی ایالات متحده را دارد.

هنوز هم ، بسیاری از کارشناسان معتقدند که پرتاب روز یکشنبه آزمایش موفقیت آمیز نوع جدیدی از موشک بود ، که ظاهرا طولانی ترین موشک در زرادخانه کره شمالی است.

این پرتاب همچنین آزمایشی برای رئیس جمهور جدید کره جنوبی مون جائه این بود ، یک لیبرال منتخب هفته گذشته که منتظر روابط بهتر با کره شمالی. پیشرفت شتابان پیونگ یانگ در جهت بهبود توانایی های نظامی خود نیز این کشور را به یکی از بزرگترین سردردهای دولت آمریکا تبدیل کرده است ، اگرچه واشنگتن هنوز سیاستی را تعیین نکرده است.

آژانس خبری رسمی کره شمالی موشک هواسونگ -12 را یک موشک بالستیک دوربرد جدید … قادر به حمل کلاهک هسته ای نامگذاری کرده است. ”

ترامپ خواستار “تحریم های بسیار شدیدتر” علیه موشک کره شمالی است

کیم جونگ اون آژانس افزود: “این کارمندان را در آغوش گرفت و” کارکنان را که در زمینه تولید موشک متخصص هستند ، به آنها بخاطر شاهکار بزرگشان تبریک گفتند “.

دولت کره شمالی گفت ، این گلوله 787 کیلومتر را طی کرده و به حداکثر ارتفاع 2111 کیلومتری رسیده است ، “توانایی هدف گیری در شرایط نامساعد برای ورود مجدد و عملکرد خوب مکانیسم انفجار را تأیید می کند.”

زندگی سرمایه داری بدون شک در کره شمالی

وزارت دفاع کره جنوبی گفت که برای بررسی ادعاهای کره شمالی در مورد ویژگی های این موشک ، به تحلیل بیشتری نیاز است. سخنگوی مون سانگ گیون گفت که بعید است کره شمالی دارای فناوری بازگشت جوی برای کلاهک هسته ای هستند.

روز یکشنبه ، مقامات ژاپنی گفتند که این موشک نیم ساعت در هوا بوده و قبل از فرود در دریای ژاپن به ارتفاع غیرمعمولی رسیده است.

منبع: APRelated Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *